Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

19/1/2022

Υπάλληλος Τμήματος Εισαγωγών

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Ζητείται υπάλληλος από μεγάλη εισαγωγική εταιρία για τα κεντρικά της γραφεία στη Θεσσαλονίκη.

Αρμοδιότητες θέσης:
• Επικοινωνία με προμηθευτές του εξωτερικού
• Καταχώριση, παρακολούθηση των παραγγελιών και έλεγχος της ορθότητας των παραλαβών
• Επικοινωνία με ναυτιλιακές, μεταφορικές και εκτελωνιστικές εταιρίες για διεκπεραίωση των απαραίτητων διαδικασιών εκτελωνισμού
• Διαχείριση προβλημάτων σε συνεργασία με την αποθήκη και αντίστοιχη διεκπεραίωσή τους

Απαραίτητα Προσόντα

• Πτυχίο ΑΕΙ / ΤΕΙ στον κλάδο των Logistics, Οικονομικών, Διοίκησης Επιχειρήσεων ή αντίστοιχο τομέα
• Άριστη γνώση Αγγλικών
• Πολύ καλή γνώση Ms Office (Word, Excel, Outlook)
• Προϋπηρεσία τουλάχιστον 2 έτη σε αντίστοιχη θέση

Επιθυμητά προσόντα:

• Γνώση δεύτερης ξένης γλώσσας, κατά προτίμηση Ιταλικών
• Γνώση ERP συστημάτων, ιδανικά της Entersoft

Προσωπικές Ικανότητες και Δεξιότητες:

• Προσανατολισμός, προσοχή και έμφαση στη λεπτομέρεια
• Άριστες επικοινωνιακές δεξιότητες
• Εχεμύθεια, οργανωτικότητα, ομαδικότητα
• Ικανότητα διαχείρισης χρόνου

Παροχές

• Πλήρης απασχόληση (5ήμερο/8ωρο).
• Αποδοχές αναλόγως προσόντων και εμπειρίας.
• Φιλικό, σύγχρονο και οργανωμένο εργασιακό περιβάλλον.