Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

15/03/2024

Digital marketing manager

Digital Marketing - Ecommerce - Design

Πόλη ΑΧΑΡΝΑΙ (ΠΛΗΣΙΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ ΧΩΡΙΟΥ) | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Εισαγωγική - Βιοτεχνική εταιρεία με 50 χρόνια παρουσία στο χώρο των ειδών καθαρισμού & οικιακής χρήσεως, αναζητά digital manager για τα εταιρικά sites.

Αρμοδιότητες – Ευθύνες

  • Διαχειρίζεται τα εταιρικά sites
  • Προτείνει πρακτικές για βελτίωση του SEO της ιστοσελίδας και βελτιστοποίηση της εμπειρίας χρήστη (user experience)
  • Διαχειρίζεται τις σελίδες της εταιρείας στα Social Media (Facebook, Instagram, Pinterest, Tik Tok , Youtube κ.ά.)
  • Παρακολουθεί την αγορά και τους ανταγωνιστές
  • Σχεδιάζει στρατηγικές email marketing μέσω πλατφορμών
  • Δημιουργεί περιεχόμενο για αύξηση του κοινού, του engagement και των conversions (content marketing)
  • Συνεργάζεται με φωτογράφους, γραφίστες, video producers, copywriters και product managers για τη δημιουργία περιεχομένου
  • Δημιουργεί και επεξεργάζεται γραφικά (φωτογραφίες, video) για ανάρτηση στα Social Media
  • Ενημερώνεται και ερευνά νέα digital trends και δοκιμάζει καινούρια εργαλεία

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ κατεύθυνσης Marketing, Επικοινωνίας, Πληροφορικής ή συναφούς κλάδου
  • Πτυχίο Proficiency στα Αγγλικά
  • Εμπειρία ως Digital Marketing Manager ή Social Media Manager
  • Πολύ καλή γνώση των Social Media (Διαχείριση σελίδων)
  • Πολύ καλή γνώση Facebook Ads ( monitoring )
  • Πολύ καλή γνώση Google Ads ( monitoring )
  • Άριστη κατανόηση και χρήση εργαλείων online marketing
  • Αναλυτική σκέψη
  • Διαχείριση χρόνου και ανταπόκριση σε deadlines

Δεξιότητες:

  • Content marketing
  • Email marketing (εξοικείωση με email platforms, όπως Mailchimp)
  • Data Analysis (Google Analytics, Facebook Insights και άλλα εργαλεία)
  • SEO/SEΜ (Search marketing analysis, SERP)
  • Copywriting
  • Photoshop ή Canvas ή άλλα εργαλεία επεξεργασίας εικόνας
  • Project Management

Παροχές

  • Άριστο εργασιακό περιβάλλον
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Συνεχής εκπαίδευση
  • Επιπλέον παροχές