Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

12/01/2021

Marketing Coordinator

Marketing - Διαφήμιση - Επικοινωνία

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Εάν αγαπάς το Marketing και την Επικοινωνία, έχεις διάθεση για δημιουργική δουλειά όπου τα αποτελέσματα σου θα αναγνωρίζονται, και θέλεις να εργαστείς σε μια δυναμική και καινοτόμα βιομηχανική και εμπορική εταιρία όπου μαζί με την ομάδα σου θα κάνετε τη διαφορά,
τότε περιμένουμε την αίτησή σου για αυτή τη θέση Marketing Coordinator!

Αρμοδιότητες:

  • Συντονισμός και παρακολούθηση του ετήσιου πλάνου marketing και επικοινωνίας
  • Συνεργασία με διαφημιστικές εταιρείες και συντονισμός για την υλοποίηση όλων των ενεργειών marketing
  • Εκτελεστική διαχείριση της εταιρικής παρουσίας σε social media.
  • Έκδοση και παρακολούθηση στατιστικών από το εταιρικό website, newsletter και όλων των ενεργειών
  • Αποστολή προωθητικού ηλεκτρονικού υλικού στους πελάτες Ελλάδας και εξωτερικού
  • Συμμετοχή στην προετοιμασία και αποστολή του εταιρικού newsletter.
  • Συμμετοχή στο σχεδιασμό και διοργάνωση εταιρικών εκθέσεων
  • Δημιουργία των εταιρικών παρουσιάσεων

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ/Κολλεγίου σε Marketing, Social Media, Επικοινωνία, ή παρεμφερές
  • Εμπειρία σε αντίστοιχη θέση 2 έτη
  • Άριστη γνώση της Αγγλικής και Ελληνικής γλώσσας
  • Άριστη γνώση Η/Υ και νέων τεχνολογιών
  • Πολύ καλή γνώση του digital marketing
  • Άριστη γνώση μορφοποίησης εταιρικών παρουσιάσεων

Προσωπικά Χαρακτηριστικά:

  • Οργανωτικότητα, προσοχή στην λεπτομέρεια
  • Προτεραιοποίηση Εργασιών, διαχείριση Χρόνου
  • Λήψη πρωτοβουλιών
  • Πνεύμα συνεργασίας και ομαδικότητα
  • Άριστες επικοινωνιακές ικανότητες
  • Δημιουργικότητα, καινοτομία και καλαισθησία

Παροχές

  • Σταθερός ανταγωνιστικός μισθός
  • Πλήρες ωράριο εργασίας
  • Εύκολη πρόσβαση στην εργασία
  • Συνεχής εκπαίδευση, προσωπική και επαγγελματική ανάπτυξη, και υποστήριξη
  • Δυνατότητες επαγγελματικής εξέλιξης εντός της εταιρίας