Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

11/02/2021

Σύμβουλος Σύνταξης Προσφορών Πληροφορικής Δημοσίου Τομέα

Πληροφορική - Προγραμματιστές

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Η Career In Progress είναι μια εταιρεία παροχής Συμβουλευτικών Υπηρεσιών στους τομείς της Διαχείρισης Σταδιοδρομίας, του Επαγγελματικού Προσανατολισμού και της Στελέχωσης Θέσεων Εργασίας.

Για λογαριασμό Συνεργάτη της, Εταιρίας Υλοποίησης Έργων Πληροφορικής & Τηλεπικοινωνιών στην Αθήνα, η Career In Progress, ζητά να καλύψει για την περιοχή της Αττικής τη θέση:

Συμβούλου Σύνταξης Προσφορών Πληροφορικής Δημοσίου Τομέα

Ο πελάτης μας:
Από το 1995, με έδρα στην Αθήνα και υποκατάστημα στην Πάτρα, ο πελάτης μας, δραστηριοποιείται στην αγορά των Συμβουλευτικών Υπηρεσιών, της Πληροφορικής και των Τηλεπικοινωνιών. Οι παρεχόμενες υπηρεσίες εστιάζουν στην ορθή εκτέλεση και συντονισμό Έργων μέσα από αυστηρά καθορισμένες διαδικασίες Project Management αλλά και σε υπηρεσίες κάθετης ανάπτυξης λογισμικού ad-hoc όπως: Ολοκλήρωσης & Διαχείρισης Έργων Πληροφορικής (Integration & Project Management), Ανάπτυξης Λογισμικού (Software Development) αξιοποιώντας τις βασικές πλατφόρμες (PHP και .ΝΕΤ) και Συμβουλευτικών Υπηρεσιών Πληροφορικής (IT Consulting).

Ο ρόλος:
O/Η κατάλληλος υποψήφιος θα είναι υπεύθυνος/η για την σύνταξη προσφορών για διαγωνισμούς Δημοσίου, ή και Ολοκληρωμένα Έργα (ΟΠΣ)

Αρμοδιότητες:

  • H συγγραφή, επιμέλεια και σύνταξη Προσφορών για Έργα Πληροφορικής Δημοσίου Τομέα, τόσο σε επίπεδο περιεχομένου όσο και τεχνικών λεπτομερειών
  • Η συνεργασία με επιμέρους συνεργάτες για την ανάλυση των τεχνικών χαρακτηριστικών
  • Η έρευνα σε διεθνείς αναφορές για την παραγωγή των κατάλληλων δεδομένων, σε επίπεδο τεχνικό και θεσμικό

Απαραίτητα Προσόντα

Αναζητούμε μια δυναμική και επικοινωνιακή προσωπικότητα με πελατοκεντρική αντίληψη και:
  • Πτυχίο Πληροφορικής ΑΕΙ από Ελληνικό Πανεπιστήμιο (ή επίσημα αναγνωρισμένο από το ΔΟΑΤΑΠ)
  • Μεταπτυχιακή Εξειδίκευση στην Πληροφορική θα συνεκτιμηθεί
  • Αποδεδειγμένη γνώση σε IT Systems ή/και Δίκτυα. Λογισμικό
  • Εμπειρία τουλάχιστον 3+ ετών σε αντίστοιχη θέση Συγγραφής Προσφορών Έργων, σε θέματα συγγραφής περιεχομένου και technical requirements
  • Γνώση Θεσμικού Πλαισίου Δημοσίων συμβάσεων
  • Άριστη ικανότητα επεξήγησης Τεχνικών λεπτομερειών
  • Εξοικείωση με γλώσσες προγραμματισμού όπως Visual Basic, C ++ και Java καθώς και Βάσεων Δεδομένων
  • Επιθυμία για διαρκή ενημέρωση σχετικά με τις τρέχουσες τεχνολογίες εξελίξεις
  • Άριστη γνώση Αγγλικών
  • Εξαιρετικές Αναλυτικές Δεξιότητες

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών αναλόγως προσόντων
  • Συνεχής υποστήριξη και εκπαίδευση σε μια από τις μεγαλύτερες επιχειρήσεις του κλάδου