Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

15/02/2019

Web & Graphic Designer

Πληροφορική - Προγραμματιστές

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η Aton Travel, τουριστικό γραφείο με έδρα στη Θεσσαλονίκη ζητά να προσλάβει Web & Graphic Designer για την ανάπτυξη, προώθηση και διαχείριση των ιστοσελίδων της εταιρίας.

Αρμοδιότητες:

  • Ανάπτυξη ιστοσελίδων της εταιρίας
  • Σχεδιασμός μακετών, έντυπων και φυλλαδίων για διαφημιστικούς σκοπούς
  • Δημιουργία υλικού για τα social media

Απαραίτητα Προσόντα

  •     Προϋπηρεσία 1-2 έτη
  •     Άριστη γνώση Wordpress
  •     Άριστη γνώση Adobe Photoshop - γνώσεις γραφιστικής
  •     Άριστη γνώση UX/UI
  •     Πολύ καλές γνώσεις των social media, ιδιαίτερα Facebook και Instagram
  •     Προσωπικό Portfolio ή αποδεδειγμένη εμπειρία κατασκευής τουριστικών ιστοσελίδων, eshop, portal
  •     Πολύ καλή γνώση της Αγγλικής Γλώσσας

Θα εκτιμηθούν:

  •     Γνώση ή/και εμπειρία σε Web UI frameworks (Foundation, Bootstrap)
  •     Επιθυμητή γνώση HTML5, CSS3, Bootstrap, JavaScript, Php, Mysql, jQuery και responsive/adaptive design
  •     Γνώση Ρώσικης Γλώσσας

 Προσωπικά χαρακτηριστικά & ικανότητες:

  •     Αναλυτική σκέψη για την αναζήτηση λύσεων σε προγραμματιστικό & λειτουργικό επίπεδο
  •     Δυναμική παρουσία, ανάληψη πρωτοβουλιών, άριστη ικανότητα επικοινωνίας και συνεργασίας
  •     Τήρηση προθεσμιών & χρονοδιαγραμμάτων
  •     Ομαδικό πνεύμα
  •     Θέληση για μάθηση

Παροχές

  •     Σταθερός μισθός και ασφάλιση
  •     Ευχάριστο και δυναμικό περιβάλλον εργασίας
  •     Εκπαίδευση και εξειδίκευση
  •     Προοπτικές εξέλιξης και ανάπτυξης