Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

4/2/2022

Maitre Εστιατορίου

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη ΣΚΙΑΘΟΣ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Ο Όμιλος Ξενοδοχείων Philian Hotels & Resorts αναζητάει Maitre εστιατορίου για το ξενοδοχείο του στη Σκιάθο για το καλοκαίρι του 2022.

Αρμοδιότητες :
• Χειρισμός παραπόνων, επιθυμιών ή κριτικής των πελατών. Είναι σε θέση να χειριστεί τα παράπονα ‘δύσκολων’ πελατών με φιλική / ήρεμη στάση.
• Διασφάλιση της θετικής ατμόσφαιρας μεταξύ των μελών της ομάδας
• Δημιουργία του πλάνου εργασίας του τμήματός του, βάσει του προγραμματισμού του ξενοδοχείου.
• Συντονισμός με άλλα τμήματα για την εύρυθμη λειτουργία του εστιατορίου
• Έλεγχος της καθαριότητας του χώρου και των εργαζομένων σε αυτό
• Καθοδήγηση και εκπαίδευση των υφιστάμενων του τμήματος
• Συναναστροφή με τους πελάτες του εστιατόριού προάγοντας την καλή εικόνα της επιχείρησης.
• Ιεράρχηση των αναγκών του τμήματος του, διασφαλίζοντας ότι οι σημαντικότερες ανάγκες ολοκληρώνονται εγκαίρως
• Επίτευξη Στόχων ( διασφάλιση των εσόδων / αύξηση των πωλήσεων / έλεγχο του κόστους λειτουργίας του τμήματος του)

Απαραίτητα Προσόντα

Απαραίτητα Προσόντα:
• 3 έτη προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση σε εστιατόριο ή ξενοδοχείο 4* ή 5*
• Άριστη γνώση διαδικασίας HACCP
• Αρίστη Γνώση Αγγλικής γλώσσας
• Δημιουργικό πνεύμα και ομαδική προσωπικότητα
• Ικανότητα επικοινωνίας και συνεργασίας με όλα τα τμήματα του ξενοδοχείου.
• Δυναμική και ευχάριστη προσωπικότητα
• Ικανότητα εργασίας σε συνθήκες πίεσης
• Αρίστη γνώση κρασιου

Επιθυμητά Προσόντα
• Απόφοιτος σχολής τουριστικών επαγγελμάτων
• Γνώση 2ης ξένης γλώσσας
Διαθέσιμες συστάσεις εφόσον ζητηθούν.

Παροχές

Παρέχονται:
• Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών με πλήρης Ασφάλιση
• Παροχή διαμονής και διατροφής.
• Καθημερινή μεταφορά προς την εργασία(εφόσον χρειαστεί)
• Προοπτικές και ευκαιρίες επαγγελματικής εξέλιξης για μόνιμη απασχόληση στην Θεσσαλονίκη
• Επαγγελματικό περιβάλλον εργασίας
• Εκπαίδευση