Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
15/04/2024

Βοηθός Ζαχαροπλάστη Ξενοδοχείου

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη ΛΑΜΠΗ | ΚΩΣ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Περιγραφή

 Το 4* Aeolos Beach Hotel στην Κω ζητά για τη σεζόν 2024
ΒΟΗΘΟ ΖΑΧΑΡΟΠΛΑΣΤΗ

Κύρια καθήκοντα:

  • Προετοιμασία και παρασκευές συνταγών ζαχαροπλαστείου
  • Προετοιμασία εδεσμάτων μπουφέ,a la carte και σερβίρισμα
  • Προετοιμασία και εκτέλεση παρασκευασμάτων πρωινού μπουφέ
  • Εφαρμογή της πολιτικής της εταιρίας

Απαραίτητα Προσόντα

  • Απόφοιτος σχολής τουριστικών επαγγελμάτων ή ΙΕΚ με πτυχίου τεχνικού ζαχαροπλαστικής τέχνης.
  • Επαγγελματική εμπειρία σε αντίστοιχη θέση τουλάχιστον 1 έτος
  • Τήρηση των κανόνων υγιεινής και ασφάλειας
  • Ομαδικό πνεύμα
  • Ευελιξία και προσαρμοστικότητα

Παροχές

  • Επαγγελματικό και σταθερό περιβάλλον εργασίας
  • Εξέλιξη και συνεχή εκπαίδευση
  • Διαμονή και διατροφή
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.