Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
11/4/2024

Μηχανικός Πωλήσεων (Θεσσαλονίκη)

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΚΕΝΤΡΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Η Trenkwalder για λογαριασμό εταιρείας πελάτη της, εταιρεία με ηγετική θέση στην παγκόσμια αγορά στα υλικά δόμησης, τους υαλοπίνακες και τα προϊόντα υψηλής τεχνολογίας αναζητά: Μηχανικό Πωλήσεων με έδρα τη Θεσσαλονίκη.

Βασικά καθήκοντα

  • Ανάπτυξη των πωλήσεων της εταιρίας στην περιοχή ευθύνης των και την τεχνική υποστήριξη των πελατών και συνεργατών στα νέα υλικά και τεχνολογίες που εισάγει η εταιρία στην Ελληνική αγορά.
  • Ανάπτυξη σχέσεων και συνεργασιών με αρχιτεκτονικά και μελετητικά γραφεία με στόχο την προώθηση των προδιαγραφών των υλικών στα έργα.
  • Προώθηση των καινοτόμων υλικών, συστημάτων και λύσεων στο εμπορικό δίκτυο της Εταιρείας.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο Α.Ε.Ι. – Τ.Ε.Ι. Μηχανικών (Πολιτικών, Χημικών ή Μηχανολόγων Μηχανικών - Α.Τ.Ε.Ι Πολιτικών Δομικών Έργων ή άλλης συναφούς κατεύθυνσης).
  • Εργασιακή εμπειρία 2-3 ετών στο χώρο των πωλήσεων δομικών υλικών.
  • Άριστες δεξιότητες και άνεση στην επικοινωνία, προφορική, γραπτή, ηλεκτρονική.
  • Ομαδικό πνεύμα, ικανότητα στην οργάνωση, διαπραγμάτευση, καθώς και αποδεδειγμένη αποτελεσματικότητα στην επίτευξη στόχων.
  • Εμπειρία και άνεση στην επικοινωνία και την επαφή με μελετητικά γραφεία και κατασκευαστικές εταιρίες.
  • Ισχυρή αντίληψη πρακτικών προώθησης προϊόντων στην αγορά και στα δίκτυα πελατών.
  • Ισχυρό κίνητρο για προσωπική ανάπτυξη και εξέλιξη στο εταιρικό περιβάλλον της Saint Gobain.
  • Καλή γνώση στον χειρισμό της Αγγλικής γλώσσας και ηλεκτρονικών υπολογιστών (Διαδικτύου, Microsoft Office).
  • Η γνώση χρήσης AutoCAD θα θεωρηθεί επιπρόσθετο προσόν

Παροχές

  • Ασφαλές και οργανωμένο εργασιακό περιβάλλον
  • Εκπαίδευση, ατομικό πλάνο ανάπτυξης και επαγγελματικής και προσωπικής εξέλιξης
  • Δυνατότητα εξέλιξης στον εργασιακό περιβάλλον του Ομίλου Saint-Gobain
  • Εταιρικό αυτοκίνητο, κινητό, laptop, ιδιωτική ασφάλιση υγείας

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.