Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

15/4/2024

Ηλεκτροτεχνίτες / Μηχανοτεχνίτες

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΞΑΝΘΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Η Sunlight Group Energy Storage Systems είναι μια παγκοσμίως κορυφαία εταιρεία τεχνολογίας και πάροχος καινοτόμων βιομηχανικών λύσεων αποθήκευσης ενέργειας, με εμπειρία 30+ ετών. Ειδικευόμαστε στην ανάπτυξη και παραγωγή μπαταριών μολύβδου-οξέος, ιόντων λιθίου και συστημάτων αποθήκευσης ενέργειας για βιομηχανική χρήση και εφαρμογές ESS. Τα προϊόντα αυτά κατασκευάζονται και συναρμολογούνται στις υπερσύγχρονες εγκαταστάσεις της Sunlight στην Ελλάδα, την Ιταλία και τις ΗΠΑ και διανέμονται σε περισσότερες από 115 χώρες.
Με γνώμονα τη δέσμευσή μας να εμπνέουμε τους ανθρώπους μας και να ξεκλειδώνουμε τις δυνατότητές τους, δημιουργήσαμε ένα ευέλικτο και καινοτόμο περιβάλλον που προωθεί την ανοιχτή επικοινωνία και τη συνεργασία, προσφέροντας παράλληλα ευκαιρίες συνεχούς μάθησης και ανάπτυξης στα 3.100+ άτομα που απασχολούμε σε ολόκληρο τον οργανισμό.

Επιδιώκοντας να ενδυναμώσουμε ακόμη περισσότερο την ομάδα μας με την προσθήκη νέων ταλέντων, αναζητάμε έναν Συντηρητή για το εργοστάσιό της Sunlight στο Νέο Όλβιο Ξάνθης.

Αρμοδιότητες:

  • Εκτέλεση εργασιών προληπτικής και περιοδικής συντήρησης
  • Τήρηση δελτίου καταγραφής συντήρησης και βλαβών μηχανολογικής και ηλεκτρολογικής συντήρησης
  • Επίλυση προβλημάτων και αποκατάσταση βλαβών (επεμβατική συντήρηση) που προκύπτουν κατά τη λειτουργία του μηχανολογικού και ηλεκτρολογικού εξοπλισμού
  • Προληπτική συντήρηση οχημάτων έργου

Απαραίτητα Προσόντα

  • Απόφοιτος τεχνικής σχολής (ΟΑΕΔ, ΙΕΚ, ΕΠΑΛ, TEI) μηχανολογικής/ ηλεκτρολογικής κατεύθυνσης
  • Προϋπηρεσία σε βιομηχανία τουλάχιστον 3 ετών
  • Δυνατότητα εργασίας με σύστημα βαρδιών
  • Επιθυμητή βασική γνώση αγγλικών και χρήσης Η/Υ
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις
  • Δυνατότητα εργασίας σε απαιτητικό περιβάλλον
  • Γνώσεις συντήρησης οχημάτων έργου θα θεωρηθεί επιπρόσθετο προσόν

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Μετακίνηση από και προς τις εγκαταστάσεις με λεωφορείο της εταιρίας από Καβάλα, Ξάνθη και Κομοτηνή
  • Πρόγραμμα ιδιωτικής ιατροφαρμακευτικής ασφάλισης για όλη την οικογένεια
  • Δυναμικό και σύγχρονο εργασιακό περιβάλλον εργασίας
  • Διαρκής εκπαίδευση, επιμόρφωση και ευκαιρίες για επαγγελματική ανάπτυξη