Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

02/04/2024

Βοηθός Λογιστή

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΚΕΝΤΡΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Ζητείται Βοηθός Λογιστή / Λογίστρια από εμπορική - κατασκευαστική επιχείρηση στο κέντρο της Θεσσαλονίκης.

Κύριες αρμοδιότητες:

  • Καταχώριση παραστατικών σε Γ' κατηγορίας βιβλίων στο πρόγραμμα erp της softone
  • Έκδοση τιμολογίων, τήρηση και συμφωνία καρτελών πελατών, προμηθευτών, τραπεζικών λογαριασμών

Απαραίτητα Προσόντα

Προφίλ υποψηφίου:

  • Σπουδές oικονομικής ή λογιστικής κατεύθυνσης
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 3 ετών σε αντίστοιχο ρόλο, ιδανικά σε λογιστική - φοροτεχνική εταιρία
  • Άριστη γνώση του λογιστικού κύκλου
  • Ευχέρεια στον χειρισμό Η/Υ, MS Office, Internet
  • Γνώση αγγλικής γλώσσας
  • Εξοικείωση με τη χρήση λογιστικών προγραμμάτων.
  • Ανεπτυγμένες επικοινωνιακές δεξιότητες στον γραπτό και τον προφορικό λόγο στην ελληνική και την αγγλική γλώσσα
  • Οργανωτικές ικανότητες, ορισμός προτεραιοτήτων, εξοικείωση με την τήρηση προθεσμιών
  • Προσαρμοστικότητα, αντίληψη, προσοχή στη λεπτομέρεια, ομαδικότητα, συνέπεια, εχεμύθεια

Παροχές

Η εταιρία προσφέρει:

  • Προοπτικές εξέλιξης, άριστο, σύγχρονο και φιλικό εργασιακό περιβάλλον