Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

31/03/2023

Εκπρόσωπος Πωλήσεων Εξωτερικού

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Η Niki Inox, μία από τις μεγαλύτερες εταιρείες στην Ελλάδα στο σχεδιασμό, παραγωγή και στη διάθεση επαγγελματικών ψυγείων και ανοξείδωτων κατασκευών, επιθυμεί να στελεχώσει τη παρακάτω θέση.

Καθήκοντα θέσης

  • Ανάπτυξη παραγωγικών και μακροχρόνιων σχέσεων εμπιστοσύνης με τους πελάτες και διασφάλιση της πλήρους ικανοποίησής τους
  • Πραγματοποιεί έρευνα αγοράς και εντοπίζει ευκαιρίες για την ανάπτυξη των πωλήσεων στο εξωτερικό.
  • Προτείνει και υλοποιεί εγκεκριμένα πλάνα δράσης για την ανάπτυξη του πελατολογίου και την εδραίωση του εταιρικού ονόματος και εικόνας στην αγορά.
  • Διαπραγματεύεται και εφαρμόζει εμπορικές συμφωνίες.
  • Παρακολούθηση του ανταγωνισμού και των τάσεων της αγοράς
  • Επίτευξη των προσωπικών και ομαδικών στόχων πωλήσεων
  • Συμμετοχή για λογαριασμό της εταιρείας σε εκθέσεις ή συνέδρια

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ σε τομέα σχετικό με το αντικείμενο
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 3 ετών σε οργανωμένο τμήμα εξαγωγών κρίνεται απαραίτητη
  • Αποδεδειγμένη εμπειρία σε ρόλο B2B Πωλήσεων
  • Εμπειρία στον κλάδο ho.re.ca. (επιθυμητή)
  • Γνώση τεχνικών πωλήσεων
  • Εξοικείωση με διαφορετικές τεχνικές πωλήσεων και διαχείριση της δρομολόγησης
  • Άριστη γνώση της αγγλικής γλώσσας και άριστη γνώση επιπλέον μίας ξένης γλώσσας (πχ γερμανικά, γαλλικά, ρωσικά, τουρκικά, αραβικά)
  • Ικανότητα στη χρήση υπολογιστή και MS Office
  • Ισχυρές διαπραγματευτικές και επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Ισχυρά ατομικά κίνητρα και δυναμικότητα
  • Εστίαση στην επίτευξη στόχων
  • Πελατοκεντρική αντίληψη
  • Ικανότητα οικοδόμησης σχέσεων
  • Στρατιωτικές υποχρεώσεις εκπληρωμένες (για άνδρες υποψηφίους)

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Σύγχρονο, δυναμικό και σταθερό εργασιακό περιβάλλον