Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

07/03/2024

Σύμβουλος Υποστήριξης Εμπορικών & Λογιστικών Εφαρμογών (ERP Consultant)

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η εταιρία Μηχανογραφική Οργανωτική  Platinum Partner της Epsilon Singular Logic, με πάνω από 30 χρόνια παρουσίας στον χώρο της πληροφορικής με πλούσιο πελατολόγιο αναζητά πτυχιούχους οικονομικού για να εργαστούν ως Σύμβουλοι Μηχανογράφησης

Καθήκοντα - Αρμοδιότητες:

  • Εγκατάσταση και παραμετροποίηση Pylon ERP
  • Εκπαίδευση των εφαρμογών Pylon ERP
  • Επικοινωνία για καταγραφή απαιτήσεων πελατών προς υλοποίηση έργων
  • Παροχή υποστήριξης στους πελάτες σε θέματα χειρισμού & Λογιστικής
  • Παρουσίαση και επεξήγηση των εφαρμογών σε υποψήφιους πελάτες (απομακρυσμένα ή στην έδρα τους)
  • Διαχείριση προβλημάτων των πελατών σχετικά με τη χρήση των εφαρμογών
  • Συμμετοχή σε έργα με στόχο την παράδοση έργου βάσει συγκεκριμένου χρονοδιαγράμματος

Απαραίτητα Προσόντα

  • Γνώσεις εμπορικής διαχείρισης και εμπειρία στην χρήση προγράμματος ERP
  • Γνώσεις λογιστικής διαχείρισης και εμπειρία στην χρήση λογιστικών εφαρμογών
  • Άριστη γνώση MS Office
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις
  • Δίπλωμα οδήγησης β Κατηγορίας

Επιθυμητά προσόντα :

  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ/ΙΕΚ Οικονομικών/Λογιστικής
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 2 ετών ως Σύμβουλος σε αντίστοιχη θέση ή σε Λογιστήριο εταιρείας
  • Η γνώση στις εφαρμογές Pylon ERP θα εκτιμηθεί ιδιαίτερα.
  • Συνέπεια ,ευχέρεια στην επικοινωνία, ευελιξία, προσαρμοστικότητα, πνεύμα ομαδικότητας
  • Ικανότητα στην παρουσίαση λύσεων
  • Ικανότητα τήρησης χρονοδιαγράμματος, παρέχοντας λύσεις βάσει τεχνικών προδιαγραφών

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών (1.200 - 1.400 ευρώ καθαρά) αναλόγως προσόντων
  • Άριστες συνθήκες εργασίας
  • Σημαντικές προοπτικές εξέλιξης
  • Διαρκής εκπαίδευση στο Pylon ERP
  • Σταθερό ωράριο εργασίας, 09:00 - 17:00, Δευτέρα – Παρασκευή
  • Φορητός ηλεκτρονικός υπολογιστής
  • Εταιρικό αυτοκίνητο & κινητό τηλέφωνο