Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
18/4/2024

Ηλεκτρολόγος Συντήρησης

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΑΘΗΝΑ ΔΥΤΙΚΑ ΠΡΟΑΣΤΙΑ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ

Είσαι ηλεκτρολόγος με εμπειρία στη συντήρηση βιομηχανίας ; Αν ναι, τότε στείλε μας το βιογραφικό σου για το ρόλο του Ηλεκτρολόγου Συντήρησης σε μία βραβευμένη για τις οικολογικές της επιδόσεις βιομηχανία με σημαντικό αντίκτυπο στο περιβάλλον.

Αρμοδιότητες

Τα βασικά σου καθήκοντα στο ρόλο του/της Ηλεκτρολόγου Συντηρητή θα είναι τα εξής:

  • Εγκατάσταση, λειτουργία, συντήρηση και επισκευή βιομηχανικών μηχανημάτων και εξοπλισμού με σκοπό την εύρυθμη και αποτελεσματική λειτουργία
  • Πραγματοποίηση προληπτικών συντηρήσεων, ελέγχου και αντικατάστασης μη λειτουργικού εξοπλισμού
  • Αναγνώριση ηλεκτρικών κυκλωμάτων και διεξαγωγή ελέγχων με μετρητικό εξοπλισμό για εντοπισμό βραχυκυκλωμάτων και γειώσεων
  • Γενική ηλεκτρολογική συντήρηση εγκατάστασης, έλεγχος και εγκατάσταση καλωδιώσεων, φωτισμού, καμερών κλπ
  • Συντήρηση και έλεγχος κινητήρων

Απαραίτητα Προσόντα

Προκειμένου το προφίλ σου να ανταποκρίνεται στο ρόλο του/της Ηλεκτρολόγου Συντηρητή θα πρέπει να διαθέτεις:
  • Πτυχίο στον κλάδο της Ηλεκτρολογίας
  • Δυνατότητα εργασίας σε βάρδιες
  • Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση τουλάχιστον 2-3 ετών
  • Γνώση στοιχείων inverter,plc θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν
  • Γνώση αυτοματισμού θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν
  • Γνώση και εμπειρία σε μέση τάση
  • Ομαδικό πνεύμα
Η εταιρεία προσφέρει για τη θέση του/της Ηλεκτρολόγου Συντηρητή:
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών ανάλογο της εμπειρίας
  • Ιδιωτικό πρόγραμμα ασφάλισης υγείας
  • Δυνατότητα εξέλιξης σε ένα δυναμικό περιβάλλον εργασίας
  • Ευκαιρίες επιμόρφωσης

Παροχές

Αν η παραπάνω προοπτική καριέρας σε ενδιαφέρει, θα χαρούμε πολύ να λάβουμε την αίτησή σου. Για περισσότερες πληροφορίες μπορείς να καλέσεις στο +30 6940776773 και να ζητήσεις τη Νάσια Κόκλα

#jobsengineering #industrialsector

Παρακαλούμε λάβετε υπόψη ότι για λόγους διαφάνειας και ισότιμης μεταχείρισης, θα αξιολογήσουμε μόνο τις αιτήσεις που υποβάλλονται μέσω του site μας. Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση όλων των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνούμε μόνο με τους/τις υποψηφίους/ες που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση προκειμένου να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη. Όλες οι αιτήσεις θεωρούνται απόλυτα εμπιστευτικές.

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Πατήστε "Αποστολή Βιογραφικού" και θα μεταφερθείτε στη Σελίδα της εταιρείας.