Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

4/3/2024

Υπάλληλος Υποδοχής Ξενοδοχείου

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη ΚΕΝΤΡΟ ΑΘΗΝΑΣ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Έχετε εργαστεί ως Υπάλληλος Υποδοχής ξενοδοχείου πόλης; Ψάχνετε για θέση σε ένα ξενοδοχείο στο κέντρο της Αθήνας; Αν έχετε προϋπηρεσία στην εξυπηρέτηση πελατών, ευχάριστη προσωπικότητα και εμπειρία στην υποδοχή ξενοδοχείου, κάντε τώρα αίτηση!

Τα καθήκοντα του Υπαλλήλου Υποδοχής είναι τα εξής:
  • Καλωσόρισμα πελατών και εκτέλεση των απαραίτητων εργασιών check in & check out
  • Παροχή πληροφοριών και άμεση ανταπόκριση στα αιτήματα των πελατών για την καλύτερη εξυπηρέτησή τους
  • Διαχείριση των τηλεφωνικών κλήσεων και ηλεκτρονικής αλληλογραφίας
  • Διατήρηση των ενημερωμένων αρχείων εξόδων και κοστών
  • Αντιμετώπιση παραπόνων των πελατών και διαβίβασή τους στον αρμόδιο, εφόσον είναι απαραίτητο
  • Ενημέρωση πελατών για τις υπηρεσίες του ξενοδοχείου
  • Ακολουθία διαδικασιών ασφάλειας και έλεγχος πρόσβασης

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ελληνικής ή ξένης τουριστικής σχολής
  • Προϋπηρεσία 2-5 ετών σε ξενοδοχείο πόλης τουλάχιστον 3*
  • Άριστη γνώση της αγγλικής γλώσσας, γνώση επιπλέον ξένων γλωσσών θα εκτιμηθεί
  • Γνώση ξενοδοχειακού προγράμματος και MS Office
  • Εμπειρία χρήσης extranets OTAs και channel manager θα εκτιμηθεί
  • Ευχέρεια γραπτής επικοινωνίας στα Ελληνικά και τα Αγγλικά
  • Εξωστρεφής, σοβαρή με διάθεση εξυπηρέτησης προσωπικότητα
  • Επαγγελματική και οργανωτική συμπεριφορά με πνεύμα συνεργασίας και ομαδικότητας

Παροχές

  • Επαγγελματικό και σταθερό περιβάλλον εργασίας
  • Αποδοχές βάσει προσόντων
  • Μόνιμη εργασία
Αν πιστεύεις ότι η θέση Υπαλλήλου Υποδοχής σου ταιριάζει, μην καθυστερείς, κάνε αίτηση για το επόμενο βήμα της καριέρας σου!

Έχεις απορίες; Mη διστάσεις να επικοινωνήσεις με την ομάδα του Τουρισμού και της Φιλοξενίας στο +30 694 1617 500

Παρακαλούμε λάβετε υπόψη ότι για λόγους διαφάνειας και ισότιμης μεταχείρισης, θα αξιολογήσουμε μόνο τις αιτήσεις που υποβάλλονται μέσω του site μας. Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση όλων των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνούμε μόνο με τους/τις υποψηφίους/ες που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση προκειμένου να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη. Όλες οι αιτήσεις θεωρούνται απόλυτα εμπιστευτικές.