Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

18/11/2019

Στέλεχος Τμήματος Customer Service / Εξαγωγών / Διαχείριση Αποθήκης

Logistics - Αποθήκη - Μεταφορές

Πόλη ΑΧΑΡΝΑΙ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η SP Furniture Materials η οποία δραστηριοποιείται από το 1979 στην εισαγωγή και εμπορία προϊόντων υλικών ταπετσαρίας επίπλου και υλικών στρωματοποιίας ζητεί να προσλάβει Στέλεχος Τμήματος Customer Service / Εξαγωγών / Διαχείριση Αποθήκης.

Αρμοδιότητες της θέσης

  • Ετοιμασία και υλοποίηση προσφορών και άλλων προωθητικών ενεργειών της εταιρίας
  • Εντοπισμός και αποτύπωση προβλημάτων και τυχόν παραπόνων πελατών – προμηθευτών
  • Γενικότερη επικοινωνία με πελάτες και προμηθευτές
  • Αναζήτηση νέων προμηθευτών και νέων προϊόντων από οίκους του εξωτερικού
  • Ανάθεση, διαχείριση και παρακολούθηση παραγγελιών έως την ολοκλήρωσή τους από Ελλάδα και εξωτερικό που αφορά παραλαβή α΄υλών από προμηθευτές και παραδόσεις προϊόντων σε πελάτες
  • Ενημέρωση των πελατών σε ότι αφορά είδη που αναμένονται και είδη που είναι σε έλλειψη
  • Ενεργή συμμετοχή στην διαχείριση αποθήκης.
  • Ανάθεση και εκτέλεση σε εξωτερικές εργασίες. Εισπράξεις πληρωμές συμπληρωματικές έκτακτες παραγγελίες.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Άριστη γνώση χρήσης Η/Υ και ΜS Office (Excel, Word, Outlook)
  • Γνώση αγγλικών και ιταλικών σε άριστο επίπεδο (γραπτά και προφορικά)
  • Καλές γνώσεις χειρισμού social networks
  • Οργανωτικές δεξιότητες
  • Ικανότητα άριστης επικοινωνίας με τους πελάτες, την ομάδα και τη διοίκηση
  • Υπευθυνότητα
  • Απόφοιτος ΤΕΙ/ ΑΕΙ
  • Διαχείριση τηλεφωνικών κλήσεων και ηλεκτρονικής αλληλογραφίας Ελλάδας και εξωτερικού
  • Δίπλωμα οδήγησης.

Παροχές

  • Άμεση πρόσληψη
  • Πλήρης απασχόληση
  • Μόνιμη εργασία
  • Ικανοποιητικός μισθός
  • Δυνατότητες εξέλιξης
  • Πενθήμερο εργασία
  • Φιλικό περιβάλλον εργασίας

*Θα προτιμηθούν άτομα από κοντινές περιοχές (Βόρεια - Δυτικά προάστια).

*Οι ενδιαφερόμενοι παρακαλούνται να επισυνάψουν μια πρόσφατη φωτογραφία τους στο βιογραφικό τους.