Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

21/03/2024

Logistics Coordinator

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΑΘΗΝΑ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η Adecco HR είναι η μεγαλύτερη εταιρεία παροχής υπηρεσιών ανθρώπινου δυναμικού παγκοσμίως και πιστοποιημένη στην Ελλάδα, σύμφωνα με το διεθνές πρότυπο ISO 9001:2015, στους τομείς εύρεσης και επιλογής προσωπικού και προσωρινής απασχόλησης. H Adecco, για λογαριασμό πελάτη της, μεγάλης εταιρείας στον κλάδο της εμπορίας και βιομηχανικής μεταποίησης χαλυβουργικών προιόντων , αναζητά ένα (1) άτομο για τη στελέχωση της παρακάτω θέσης:

Περιγραφή Θέσης

• Εκτίμηση αναγκών σε εμπορεύμαυα / α' ύλες της μητρικής και των θυγατρικών του εξωτερικού.
• Αποστολή ζητήσεων, μέριμνα για λήψη προσφορών και αξιολόγηση προσφορών για κάλυψη του συνεχούς αποθέματος της εταιρείας.
• Πρόταση για την επιλογή προμηθευτών, διαπραγμάτευση, τοποθέτηση και διεκπεραίωση του κλεισίματος των παραγγελιών.
• Παρακολούθηση της πορείας εκτέλεσης των παραγγελιών.
• Διαχείριση διαμαρτυριών για προβλήματα α' ύλης.
• Αναζήτηση νέων προμηθευτών με ποιοτικά υλικά και καλές τιμές.
• Επικοινωνία και συναντήσεις με προμηθευτές και διαπραγματεύσεις μαζί τους εντός και εκτός Ελλάδας.
• Τήρηση και ανάλυση στατιστικών στοιχείων.

Απαραίτητα Προσόντα

Προφίλ Υποψηφίου

• Απόφοιτος/η ΑΕΙ / ΤΕΙ.
• Επιθυμητή προϋπηρεσία 1-2 έτη σε τμήμα Supply Chain ή Logistics.
• Άριστη γνώση της Αγγλικής γλώσσας.
• Πολύ καλή γνώση MS Office και ERP συστημάτων.
• Ικανότητα τήρησης διαδικασιών & προθεσμιών.
• Αναλυτική σκέψη και ανεπτυγμένη ικανότητα οργάνωσης.
• Ικανότητα οργάνωσης και διαχείρισης μεγάλου όγκου πληροφοριών.

Παροχές

Παροχές Εταιρείας

• Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
• Ευχάριστο περιβάλλον εργασίας
• Προοπτικές εξέλιξης

Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνήσουμε με τους υποψηφίους που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση για να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη.