Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

13/3/2024

Μάγειρες Α, Β Γ

Εστίαση

Πόλη ΧΑΛΑΝΔΡΙ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Το bar-restaurant Hide&Seek, το οποίο ανήκει στον όμιλο Abros Group, ζητά Μάγειρες για πλήρη απασχόληση.

Ένας εξαιρετικός μάγειρας θα πρέπει να μπορεί να ακολουθεί οδηγίες μαγειρικής και στησίματος σωστά παρασκευασμένων πιάτων. Θα πρέπει να μπορεί να κινείται με επιδεξιότητα στον χώρο της κουζίνας και να εκτελεί πολλές εργασίες ταυτόχρονα. Η εμπειρία στη χρήση διαφόρων υλικών και τεχνικών μαγειρικής είναι επίσης σημαντική.

Αρμοδιότητες

  • Προετοιμασία υλικών που θα χρησιμοποιηθούν στο μαγείρεμα (τεμαχισμός και ξεφλούδισμα λαχανικών, κοπή κρέατος, κ.λπ.)
  • Διατήρηση ενός υγιεινού και τακτοποιημένου περιβάλλοντος στην κουζίνα
  • Διασφάλιση κατάλληλης αποθήκευσης όλων των τροφίμων και άλλων ειδών
  • Έλεγχος ποιότητας των συστατικών
  • Παρακολούθηση αποθέματος και πραγματοποίηση παραγγελιών όταν υπάρχουν ελλείψεις

Απαραίτητα Προσόντα

  • Αποδεδειγμένη εμπειρία ως μάγειρας
  • Γνώση διαφόρων διαδικασιών και μεθόδων μαγειρέματος (ψήσιμο στη σχάρα, ψήσιμο στο φούρνο, βράσιμο, κ.λπ.)
  • Ικανότητα τήρησης όλων των διαδικασιών υγιεινής
  • Ικανότητα ομαδικής εργασίας
  • Πολύ καλές δεξιότητες επικοινωνίας
  • Απολυτήριο λυκείου ή ισοδύναμο. Το πτυχίο από Σχολή Μαγειρικής θα θεωρηθεί πλεονέκτημα

Παροχές

  • Ανταγωνιστικός μισθός
Το Hide&Seek είναι μόνο η αρχή. Η Abros Group προσφέρει ένα δίκτυο συναρπαστικών ευκαιριών σε διάφορες επιχειρήσεις σε ολόκληρη την Ελλάδα.