Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

06/10/2022

Χειριστές/στριες Μηχανών Παραγωγής

Παραγωγή - Εργάτες - Τεχνίτες

Πόλη ΑΧΑΡΝΕΣ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ

Η εταιρεία DIMEX Α.Ε. με έδρα τις Αχαρνές, πρότυπος παραγωγική μονάδα χάρτινων ποτηριών, επιθυμεί να προσλάβει Χειριστές/Χειρίστριες Μηχανής για την στελέχωση της γραμμής παραγωγής.

Αρμοδιότητες/Απαιτήσεις Θέσης:
  • Εκτέλεση καθημερινού προγράμματος παραγωγής, καθώς και του πλάνου καθαρισμού και συντήρησης των μηχανών.
  • Τροφοδοσία μηχανών με πρώτη ύλη και εποπτεία ορθής λειτουργίας μηχανών παραγωγής
  • Είναι υπεύθυνος για την ορθή λειτουργία της συσκευαστικής μηχανής κατά την διάρκεια της παραγωγής και τροφοδοτεί τις μηχανές με τα απαραίτητα υλικά συσκευασίας
  • Περιοδικός και οπτικός έλεγχος του τελικού προϊόντος βάσει συστήματος διασφάλισης προϊόντος
  • Συμπληρώνει τα ημερήσια έγγραφα σχετικά με την παραγωγή και την λειτουργία των μηχανών
  • Συμμετέχει στην επίλυση τεχνικών θεμάτων που τυχόν προκύπτουν καθώς και σε προληπτικές συντηρήσεις
  • Τηρεί τους κανόνες ασφαλείας και φροντίζει την καθαριότητα και ευταξία του χώρου ευθύνης.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Συνέπεια και Επαγγελματισμός
  • Δυνατότητα εργασίας σε βάρδιες
  • Επιθυμητό αλλά όχι απαραίτητο να είναι Απόφοιτοι Τεχνικών Σχολών, ΤΕΙ κλάδων Μηχανολογίας / Ηλεκτρολογίας / Αυτοματισμών
  • Προσαρμοστικότητα, ευελιξία, συνεργασία και ομαδικό πνεύμα εργασίας
  • Βασικό επίπεδο Αγγλικών και γνώση χρήσης Η/Υ
  • Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση επιθυμητή
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις

Παροχές

Προσφέρεται:
  • Αμοιβή αναλόγως προσόντων/ Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών / Extra Bonus
  • Άριστο εργασιακό περιβάλλον
  • Συνεχής εκπαίδευση και προοπτικές εξέλιξης