Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

26/3/2024

Σερβιτόρος & Βοηθοί Σερβιτόρου

Εστίαση

Πόλη ΚΗΦΙΣΙΑ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ

Το εστιατόριο Monzu, το οποίο ανήκει στον όμιλο Abros Group, στην Κηφισιά ζητά Σερβιτόρο & Βοηθό για πλήρη απασχόληση.

Αρμοδιότητες

  • Προετοιμασία τραπεζιών, τοποθετώντας τραπεζομάντηλα, μαχαιροπίρουνα και ποτήρια
  • Παρουσίαση του μενού και παροχή λεπτομερών πληροφοριών, εφόσον ζητηθούν (π.χ., σχετικά με τις μερίδες, τα υλικά ή πιθανές τροφικές αλλεργίες)
  • Λήψη ακριβούς παραγγελίας φαγητού και ποτών, χρησιμοποιώντας λογισμικό παραγγελιοληψίας POS
  • Διαβίβαση των λεπτομερειών της παραγγελίας στο προσωπικό της κουζίνας
  • Σερβίρισμα παραγγελιών φαγητού και ποτών
  • Έλεγχος πιάτων και σερβίτσιων ως προς την καθαριότητά τους και την παρουσίαση, όπως και αναφορά τυχόν προβλημάτων
  • Συνάντηση με το προσωπικό του εστιατορίου για ενημέρωση σχετικά με τα πιάτα της ημέρας, αλλαγές στο μενού και προδιαγραφές συγκεκριμένων κρατήσεων (π.χ., πάρτι)
  • Παροχή άριστης εξυπηρέτησης στους πελάτες

Απαραίτητα Προσόντα

  • Εάν αποδίδετε καλά σε περιβάλλοντα γρήγορων ρυθμών, έχετε ομαδικό πνεύμα και μπορείτε να επικοινωνήσετε αποτελεσματικά με το προσωπικό της κουζίνας μας θα θέλαμε να σας γνωρίσουμε
  • Έχετε υπόψη ότι τα καθήκοντα του Σερβιτόρου / της Σερβιτόρας μπορεί να περιλαμβάνουν την εργασία σε βάρδιες και/ή κατά καιρούς τα σαββατοκύριακα και τις αργίες
  • Αποδεδειγμένη εργασιακή εμπειρία ως Σερβιτόρος/α
  • Πρακτική εμπειρία στη χρήση ταμειακής μηχανής και συστημάτων παραγγελιοληψίας (π.χ. Revel POS ή Toast POS)
  • Παρατηρητικότητα και υπομονή απέναντι στους πελάτες
  • Εξαιρετικές δεξιότητες παρουσίασης
  • Ευελιξία εργασίας σε διάφορες βάρδιες

Παροχές

  • Ανταγωνιστικός μισθός

Το Monzu είναι μόνο η αρχή. Η Abros Group προσφέρει ένα δίκτυο συναρπαστικών ευκαιριών σε διάφορες επιχειρήσεις σε ολόκληρη την Ελλάδα.