Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

29/3/2024

Reservations Manager

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη ΣΚΑΛΑ ΠΟΤΑΜΙΑΣ | ΘΑΣΟΣ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Reservations Manager ζητείται για εποχιακή εργασία (σεζόν) στο κατάλυμα Soho Exclusive Suites στη Θάσο για την καλοκαιρινή σεζόν του 2024 και με προοπτική για δωδεκάμηνη συνεργασία με ικανοποιητικό μισθό και διαμονή σε δωμάτιο μέσα στο κατάλυμα.

Αρμοδιότητες:

  • Χαιρετίζει και καλωσορίζει τους επισκέπτες με ζεστή και φιλική συμπεριφορά
  • Έλεγχος και καταχώρηση νέων κρατήσεων
  • Αποτελεσματική διαχείριση των check-in και των check-out
  • Χειρισμός κρατήσεων, ερωτήσεων και αιτημάτων
  • Παροχή πληροφοριών σχετικά με τις ξενοδοχειακές εγκαταστάσεις, τις υπηρεσίες και τα τοπικά αξιοθέατα
  • Σύνταξη προσφορών
  • Διαχείριση online καναλιών
  • Allocation
  • Σύνταξη αναφορών κρατήσεων
  • Βοήθεια σε διοικητικές εργασίες, όπως απάντηση τηλεφωνικών κλήσεων και διαχείριση email

Απαραίτητα Προσόντα

  • Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση σε ξενοδοχεία
  • Άριστη γνώση αγγλικών
  • Άριστη ικανότητα συνεργασίας, ομαδικό πνεύμα
  • Διάθεση για προσφορά υπηρεσιών υψηλών προδιαγραφών
  • Ευχάριστη προσωπικότητα
  • Δυνατότητα εργασίας υπό συνθήκες πίεσης
  • Επαγγελματική εμφάνιση και συμπεριφορά

Παροχές

  • Ελκυστικό πακέτο παροχών
  • Διαμονή
  • Ευχάριστο περιβάλλον εργασίας
  • Πλήρης Ασφάλιση
  • Πλήρες ωράριο εργασίας