Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

12/2/2021

Υπεύθυνος Εργαστηρίου Ποιοτικού Ελέγχου

Διοίκηση Επιχειρήσεων - HR - Στελέχη

Πόλη ΒΙ.ΠΕ. ΣΙΝΔΟΥ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

H PROVIL, ηγέτιδα εταιρία στο σχεδιασμό και στην παραγωγή υλών τροφίμων, στα πλαίσια της εστίασης στην άριστη Ποιότητα των προϊόντων της αναζητά Υπεύθυνο Εργαστηρίου Ποιοτικού Ελέγχου.

Ο κύριος σκοπός της θέσης αφορά στην καθημερινή λειτουργία του Εργαστηρίου Ποιοτικού Ελέγχου μέσω της εκτέλεσης των αναγκαίων Οργανοληπτικών, Φυσικοχημικών και Μικροβιολογικών Αναλύσεων και Ελέγχων, για όλες τις α’ ύλες και για τα τελικά παραγόμενα προϊόντα.

Αρμοδιότητες
  • Φυσικοχημικές αναλύσεις α’ υλών & τελικών προϊόντων
  • Ποιοτικός έλεγχος αποκλίσεων τελικών προϊόντων
  • Έλεγχος επισήμανσης & συσκευασίας κατά τη διάρκεια και στο τέλος παραγωγικής παρτίδας
  • Οργανοληπτικός έλεγχος α’ υλών & τελικών προϊόντων
  • Ποιοτικός έλεγχος & έλεγχος επισήμανσης κατά την παραλαβή α’ υλών
  • Μικροβιολογικές αναλύσεις α’ υλών και τελικών προϊόντων
  • Έλεγχοι και αναλύσεις παρουσίας / απουσίας αλλεργιογόνων ουσιών & έλεγχοι SWAB
  • Καταγραφή και καταχώρηση των δεδομένων στο σύστημα μηχανογράφησης της εταιρίας
  • Καθαριότητα, ευταξία & ευθύνη ορθής λειτουργίας του Εργαστηρίου
  • Άλλες αρμοδιότητες συναφείς με τον Ποιοτικό έλεγχο προϊόντων και την καταγραφή & παρακολούθηση σχετικών δεικτών

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο Τεχνολόγου Τροφίμων / Χημικού / Βιολόγου / Μικροβιολόγου ή Γεωπόνου με κατεύθυνση στα τρόφιμα
  • Εμπειρία σε Αναλυτικό Εργαστήριο για 2 και πλέον έτη
  • Θα εκτιμηθεί ιδιαίτερα εμπειρία σε Μικροβιολογικό Εργαστήριο
  • Γνώσεις τεχνολογίας & ενόργανης ανάλυσης τροφίμων
  • Γνώση προτύπων BRC ή IFS και ISO17025 επιθυμητή
  • Ικανότητα εργασίας υπό πίεση χρόνου & παραγωγών
  • Ορθή διαχείριση χρόνου και επιμέλεια χώρου εργασίας
  • Προσοχή στη λεπτομέρεια και στις ορθές πρακτικές των αναλύσεων
  • Ικανότητα διαχείρισης κρίσεων και άμεσης ανταπόκρισης σε έκτακτες καταστάσεις
  • Ισχυρές επικοινωνιακές δεξιότητες και ικανότητα αποτελεσματικής συνεργασίας

Παροχές

  • Η εταιρία προσφέρει ικανοποιητικές αποδοχές, φιλικό περιβάλλον εργασίας και ευκαιρίες μάθησης και ανάπτυξης