Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
26/04/2024

Α' Μάγειρας

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη ΚΕΡΚΥΡΑ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Ξενοδοχείο στα Μωραίτικα της Κέρκυρας 4 αστέρων  - 960 δωματίων, ζητά να προσλάβει για την τουριστική σεζόν 2024, Α' Μάγειρα.

Καθήκοντα

  • Ετοιμασία συνταγών, σύμφωνα με το μενού και τις οδηγίες του Σεφ
  • Έλεγχος των ημερομηνιών λήξης και έγκαιρη χρήση προϊόντων
  • Βελτιστοποίηση διαδικασίας μαγειρέματος με προσοχή στην ποιότητα και στο κόστος
  • Συνεχής εφαρμογή προτύπων υγιεινής και ασφάλειας
  • Συνεργασία με την ομάδα κουζίνας, διατηρώντας ένα ομαλό και φιλικό κλίμα

Εποχική θέση εργασίας πλήρους απασχόλησης (5-6 μηνών).

Απαραίτητα Προσόντα

  • Φιλότιμη και φιλική προσωπικότητα
  • Αντίστοιχη εμπειρία σε κουζίνες ξενοδοχειακού περιβάλλοντος
  • Πτυχίο/δίπλωμα Σχολής Μαγειρικής
  • Καλή επικοινωνία και διαχείριση στην ομάδα κουζίνας – εστιατορίου

Παροχές

Τι να περιμένεις από εμάς

  • Να σε κάνουμε να νοιώθεις ότι βρίσκεσαι σε ένα φιλικό περιβάλλον και νοιαζόμαστε για σένα
  • Δυνατότητες ανάπτυξης και εξέλιξης μέσα από εκπαιδευτικά σεμινάρια
  • Εργασιακή ασφάλεια και καλές αμοιβές με ανταγωνιστικό μισθό, ασφάλιση και εργασιακές παροχές (διαμονή, δωρεάν διατροφή, έξοδα μετακίνησης από τον τόπο μόνιμης κατοικίας σου στην Κέρκυρα – κλπ)

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.