Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

27/10/2021

Υπάλληλοι Τηλεφωνικών Πωλήσεων Συμβουλευτικών Υπηρεσιών & Σεμιναρίων

Τηλεφωνικές Υπηρεσίες

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Εργασία από το σπίτι
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Ζητούνται Υπάλληλοι Τηλεφωνικών Πωλήσεων Συμβουλευτικών Υπηρεσιών & Σεμιναρίων από εταιρεία με έδρα στην Αθήνα.

Θέση εργασίας 4ωρης (part time) απασχόλησης από το σπίτι (τηλεργασία).

Καθήκοντα θέσης:

  • Τηλεφωνικές Πωλήσεις για Συμβούλευση σε Υπάρχον Πελατολόγιο
  • Τηλεφωνικές Πωλήσεις για Σεμινάρια σε Υπάρχον Πελατολόγιο
  • Μελλοντικά: Τηλεφωνική Ανάπτυξη Πελατολογίου (εύρεση νέων πελατών μέσω τηλεφώνου)

Η θέση αναφέρεται στον Διευθυντή της εταιρίας.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Χειρισμός υπολογιστή (πολύ καλή χρήση Ιντερνετ, Email, Word, Excel)
  • Πολύ καλή Γνώση Αγγλικών (ομιλία και γραφή)
  • Ικανότητα καλής και εποικοδομητικής επικοινωνίας
  • Αρμονική συνύπαρξη με την ομάδα
  • Προσανατολισμός στην εξυπηρέτηση πελατών
  • Θετική ενέργεια
  • Αποδεδειγμένη απόδοση σε προηγούμενες θέσεις με ανάλογα καθήκοντα
  • Συστάσεις από προηγούμενες θέσεις

Θα υπάρχει τήρηση στατιστικών που θα μετρούν την απόδοση των τηλεφωνικών κλήσεων π.χ. Αριθμός πελατών που κλείστηκαν κλπ

Παροχές

  • Σταθερός μισθός (300 ευρώ καθαρά)
  • Bonus ανάλογα με την απόδοση και βάσει στατιστικών
  • Ασφάλιση
  • Δυνατότητες Εξέλιξης

Φάσεις αξιολόγησης

  1. Αρχική επιλογή από τα βιογραφικά
  2. Επικοινωνία για κλείσιμο ραντεβού
  3. Προσωπική συνέντευξη
  4. Πιθανόν να ακολουθήσει αξιολόγηση απόδοσης και προσωπικότητας με on-line tests/interviews
  5. Εξακρίβωση/επιβεβαίωση της απόδοσης λαμβάνοντας τηλεφωνικές συστάσεις από προηγούμενες εργασίες.