Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

14/03/2024

Σύμβουλος Υποστήριξης Εμπορικών & Λογιστικών Εφαρμογών (ERP Consultant)

Πληροφορική - Προγραμματιστές

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η εταιρία Μηχανογραφική Οργανωτική  Platinum Partner της Epsilon Singular Logic, με πάνω από 30 χρόνια παρουσίας στον χώρο της πληροφορικής με πλούσιο πελατολόγιο αναζητά πτυχιούχους οικονομικού ή πληροφορικής για να εργαστούν ως Σύμβουλοι Μηχανογράφησης.

Καθήκοντα - Αρμοδιότητες:

  • Εγκατάσταση και παραμετροποίηση των εφαρμογών Galaxy ERP και Pylon ERP
  • Εκπαίδευση των εφαρμογών Galaxy ERP και Pylon ERP
  • Επικοινωνία για καταγραφή απαιτήσεων πελατών προς υλοποίηση έργων
  • Παροχή υποστήριξης στους πελάτες της εταιρίας τηλεφωνικά
  • Παρουσίαση και επεξήγηση των εφαρμογών σε υποψήφιους πελάτες (απομακρυσμένα ή στην έδρα τους)
  • Διαχείριση προβλημάτων των πελατών σχετικά με τη χρήση των εφαρμογών
  • Συμμετοχή σε έργα με στόχο την παράδοση έργου βάσει συγκεκριμένου χρονοδιαγράμματος

Απαραίτητα Προσόντα

  • Γνώσεις εμπορικής διαχείρισης και εμπειρία στην χρήση προγράμματος ERP
  • Γνώσεις λογιστικής διαχείρισης και εμπειρία στην χρήση λογιστικών εφαρμογών
  • Άριστη γνώση MS Office
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις
  • Δίπλωμα οδήγησης β Κατηγορίας

Επιθυμητά προσόντα :

  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ/ΙΕΚ Οικονομικών/Λογιστικής ή Πληροφορικής
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 2 ετών ως Σύμβουλος σε αντίστοιχη θέση ή σε Λογιστήριο εταιρείας
  • Η γνώση στις εφαρμογές Galaxy & Pylon ERP θα εκτιμηθεί ιδιαίτερα.
  • Συνέπεια ,ευχέρεια στην επικοινωνία, ευελιξία, προσαρμοστικότητα, πνεύμα ομαδικότητας
  • Ικανότητα στην παρουσίαση λύσεων
  • Ικανότητα τήρησης χρονοδιαγράμματος, παρέχοντας λύσεις βάσει τεχνικών προδιαγραφών

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών (1.200 - 1.400 ευρώ καθαρά) αναλόγως προσόντων
  • Άριστες συνθήκες εργασίας
  • Σημαντικές προοπτικές εξέλιξης
  • Διαρκής εκπαίδευση στα ERP της Epsilon Singular Logic Galaxy - Pylon ERP
  • Σταθερό ωράριο εργασίας, 09:00 - 17:00, Δευτέρα – Παρασκευή
  • Φορητός ηλεκτρονικός υπολογιστής
  • Εταιρικό αυτοκίνητο & κινητό τηλέφωνο