Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

8/1/2020

Υποστηρικτικός Υπάλληλος Ασφαλιστικής (Αθήνα)

Γραμματειακή Υποστήριξη - Υπάλληλοι Γραφείου

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Θα σας ενδιέφερε να εργαστείτε στον ασφαλιστικό κλάδο ως Υποστηρικτικός Υπάλληλος στο τμήμα διαχείρισης αποζημιώσεων; Θέλετε να ξεκινήσετε ή να εμπλουτίσετε την επαγγελματική σας πορεία μέσα σε περιβάλλον πολυεθνικής ασφαλιστικής εταιρείας; Είναι η ευκαιρία σας αν διαθέτετε άριστες δεξιότητες στον συντονισμό εργασιών και στην επικοινωνία να κάνετε την αίτηση σας τώρα για τον Υποστηρικτικό Υπάλληλο Ασφαλιστικής.

 Ως Υποστηρικτικός Υπάλληλος Ασφαλιστικής οι κύριες αρμοδιότητες της θέσης είναι:

  • επικοινωνία με εταιρικούς πελάτες και συνεργάτες για την παροχή πληροφοριών μέσω τηλεφώνου και αλληλογραφίας
  • περισυλλογή και καταχώρηση απαραίτητων εγγράφων για την προώθηση των αιτημάτων
  • επεξεργασία αιτημάτων ασφάλισης και παρακολούθηση της ομαλής ολοκλήρωσής τους
  • διαχείριση τιμολογίων και αποδείξεων
  • ηλεκτρονική αρχειοθέτηση και ψηφιοποίηση εγγράφων

Απαραίτητα Προσόντα

Ως Υποστηρικτικός Υπάλληλος Ασφαλιστικής χρειάζονται οι παρακάτω δεξιότητες:

  • Τουλάχιστον 6 μήνες προϋπηρεσία σε θέσεις εξυπηρέτησης πελατών/υπάλληλος γραφείου/γραμματειακής υποστήριξης
  • καλή γνώση και χρήση MS Office και Αγγλικών
  • αναλυτική σκέψη και κριτική ικανότητα
  • συντονισμός έργων και δεξιότητα στην επικοινωνία
  • γνώση του Κώδικα Οδικής Κυκλοφορίας θα εκτιμηθεί

Παροχές

Η θέση  Υποστηρικτικός Υπάλληλος Ασφαλιστικής προσφέρει:

  • ευχάριστο περιβάλλον εργασίας
  • ευκαιρίες για μάθηση και επαγγελματική εξέλιξη
  • συμμετοχή σε ομάδα αναγνωρισμένης πολυεθνικής εταιρείας