Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
26/04/2024

Financial Analyst - ERP Manager

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Η VENMAN είναι μια κορυφαία Ελληνική εταιρεία OEM/ODM, πρωτοπόρος στην κατασκευή δεξαμενών θέρμανσης και ειδών εξοικονόμησης ενέργειας για την Ελλάδα και όλον τον κόσμο ζητά να προσλάβει Financial Analyst ERP Manager.

Βασικές λειτουργίες και καθήκοντα:
  • Ανάπτυξη και έλεγχος του οικονομικού σχεδιασμού
  • Δημιουργία προτάσεων μείωσης κόστους
  • Αξιοποίηση Κεφαλαίου, με τις πλέον αποδοτικές επιλογές
  • Αξιολόγηση – πρόκριση επενδυτικών στόχων και αποφάσεων
  • Εξακρίβωση των οικονομικών αποτελεσμάτων της επιχείρησης
  • Έγκριση γενικών τιμοκαταλόγων
  • Ανάλυση και παρουσίαση οικονομικών δεικτών σε ΔΣ
  • Έγκριση προϋπολογισμού τμημάτων
  • Η ανάπτυξη και ο έλεγχος των οικονομικών – λογιστικών διαδικασιών της εταιρείας

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ Business/Finance/Accounting
  • Πολυετής προϋπηρεσία σε εταιρείες με παραγωγικές μονάδες
  • Γνώση προγραμμάτων ERP
  • Άριστη γνώση Η/Υ και My Data
  • Στρατηγική σκέψη
  • Οργανωτικές και διοικητικές ικανότητες και εμπειρία στη διοίκηση ομάδας

Παροχές

  • Αποδοχές αναλόγως προσόντων
  • Πλήρης ασφάλιση
  • Πλήρως εξοπλισμένη θέση εργασίας
  • Ιδιωτική ασφάλεια υγείας
  • Μεγάλες προοπτικές εξέλιξης σε μια ταχύτατα αναπτυσσόμενη εταιρεία με ηγετική θέση στην Ευρώπη

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.