Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

23/01/2017

ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΟΥ ΜΕ ΑΡΙΣΤΗ ΓΝΩΣΗ ΓΑΛΛΙΚΗΣ ΓΛΩΣΣΑΣ

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη ΚΕΡΚΥΡΑ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Μεγάλη Ξενοδοχειακή Μονάδα η οποία δραστηριοποιείται στη Κέρκυρα, ζητά να καλύψει τη θέση Διευθυντή Ξενοδοχείου.

Τομέας ευθύνης η διεύθυνση & διαχείριση της ξενοδοχειακής μονάδας με κύριες αρμοδιότητες

- Έλεγχος της λειτουργίας των Επισιτιστικών τμημάτων

- Έλεγχος της λειτουργίας του Τμήματος Ορόφων & Δωματίων

- Επίτευξη ποιοτικών & οικονομικών στόχων με σκοπό την αύξηση του τζίρου

- Κύρια ευθύνη για την λειτουργία του υφιστάμενου Τour Οperator Club

Κύρια καθήκοντα

- Να αναπτύσσει, παρακολουθεί & να ελέγχει τη σωστή λειτουργία των τμημάτων

- Να διαχειριστεί επιχειρησιακές λειτουργίες, εξασφαλίζοντας την τήρηση των διαδικασιών εξασφαλίζοντας υψηλά επίπεδα ικανοποίησης των πελατών

- Να αξιολογεί & να συστήνει τα κατάλληλα προϊόντα & υπηρεσίες, καθώς & λειτουργικές αλλαγές όπως απαιτείται

- Να διαχειριστεί την καθημερινή  λειτουργία της μονάδος στα πλαίσια των συμφωνηθέντων με τη Διοίκηση (για τις τρέχουσες βασικές δραστηριότητες)

- Να παίρνει πρωτοβουλίες & να αναπτύσσει στρατηγική (παραγωγική διαδικασία, έλεγχος κοστολόγησης, ασφάλεια & υγιεινή)

- Να αξιολογεί υφιστάμενους του σύμφωνα με τις ικανότητες & τις δεξιότητες τους.

Παρακαλούνται οι ενδιαφερόμενοι, όπως αποστείλετε πλήρες Βιογραφικό Σημείωμα με επισυναπτόμενη πρόσφατη φωτογραφία.

Τα στοιχεία των αιτήσεων θα παραμείνουν εμπιστευτικά.

Επικοινωνία θα γίνει μόνο με τους/τις υποψήφιους/ες που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης.

Απαραίτητα Προσόντα

- Απόφοιτος/η σχολής Διοίκησης Τουριστικών Επιχειρήσεων Ελλάδος ή εξωτερικού

- Προϋπηρεσία 3-5 χρόνια σε αντίστοιχη θέση σε ξενοδοχεία 4-5*

- Άριστη γνώση της Γαλλικής γλώσσας

- Καλή γνώση Η/Υ (ειδικά φύλλα excel & budgeting)

- Ικανότητες οργάνωσης & διεύθυνσης

- Επιμονή στην επίτευξη στόχων

- Κατανόηση κοστολόγησης & λειτουργίας All inclusive plan

Παροχές

Στο πλαίσιο της παραπάνω θέσης προσφέρονται

- Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών

- Διαμονή & Διατροφή εντός του ξενοδοχείου

- Επαγγελματική εξέλιξη & συνεχής εκπαίδευση

- Επαγγελματικό περιβάλλον εργασίας