Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

21/4/2017

HR Manager (Κωδ.θέσης 722/71442)

Διοίκηση Επιχειρήσεων - HR - Στελέχη

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Μεταπτυχιακό (MSc)

Η Adecco HR είναι η μεγαλύτερη εταιρία παροχής υπηρεσιών ανθρώπινου δυναμικού παγκοσμίως και πιστοποιημένη στην Ελλάδα, σύμφωνα με το διεθνές πρότυπο ISO 9001:2008, στους τομείς εύρεσης και επιλογής προσωπικού και προσωρινής απασχόλησης. H Adecco, για λογαριασμό πελάτη της, γνωστής εταιρίας παροχής υπηρεσιών, αναζητά ένα δυναμικό άτομο για τη στελέχωση της παρακάτω θέσης:

HR Manager

Περιγραφή Θέσης

·      Ανάπτυξη και εφαρμογή στρατηγικών και πολιτικών HR

·      Επιλογή προσωπικού

·      Διαχείριση μισθοδοσίας

·      Διαχείριση προβλημάτων προσωπικού

·      Σχεδιασμός συστήματος αξιολόγησης και εξέλιξης της απόδοσης  του ανθρώπινου δυναμικού

·      Παρακολούθηση θεμάτων εργατικής νομοθεσίας και διασφάλιση εφαρμογής τους από την εταιρία, με σχετικές αναφορές στην διεύθυνση.

Απαραίτητα Προσόντα

·      Πτυχίο ΑΕΙ Οικονομικής κατεύθυνσης

·      Μεταπτυχιακός τίτλος στον τομέα του Ανθρώπινου Δυναμικού

·      Προϋπηρεσία τουλάχιστον πέντε (5) ετών σε αντίστοιχη θέση

·      Απαραίτητη γνώση χειρισμού προγραμμάτων μισθοδοσίας

·      Γνώση εργατικής νομοθεσίας

·      Άριστη γνώση της αγγλικής γλώσσας σε προφορική και γραπτή επικοινωνία

·      Άριστη γνώση χειρισμού εφαρμογών MS Office

·      Ανεπτυγμένη ικανότητα επικοινωνίας, οργάνωσης και συνεργασίας

Παροχές

·      Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών

·      Σύγχρονο και δυναμικό περιβάλλον εργασίας