Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

03/04/2024

Υπεύθυνος Πωλήσεων Εκπαιδευτικών Προγραμμάτων

Διοίκηση Επιχειρήσεων - HR - Στελέχη

Πόλη ΚΕΝΤΡΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Ζητείται Υπεύθυνος Πωλήσεων Εκπαιδευτικών Προγραμμάτων από εκπαιδευτικό οργανισμό - ΚΔΒΜ στο κέντρο της Θεσσαλονίκης.

Αρμοδιότητες:

  • Πώληση εκπαιδευτικών προγραμμάτων στο υπάρχον πελατολόγιο της εταιρίας.
  • Παροχή συμβουλευτικών υπηρεσιών για εκπαιδευτικά προγράμματα.
  • Ανάπτυξη νέου πελατολογίου.
  • Επέκταση συνεργασίας με το υφιστάμενο πελατολόγιο.
  • Επαφή με εταιρίες του δικτύου του οργανισμού για προώθηση εκπαιδευτικών προγραμμάτων.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ-ΤΕΙ (κατά προτίμηση στο πεδίο των οικονομικών επιστημών ή διοίκησης επιχειρήσεων).
  • Αποδεδειγμένη επαγγελματική εμπειρία τουλάχιστον 2 ετών στην πώληση υπηρεσιών σε εκπαιδευτικό οργανισμό.
  • Πιστοποιημένη γνώση της αγγλικής γλώσσας.
  • Άριστη γνώση Microsoft Office, εξοικείωση με τις νέες τεχνολογίες και τα social media.
  • Άριστο επίπεδο επικοινωνίας και διαπραγμάτευσης σε προφορικό και γραπτό λόγο.
  • Ανάληψη πρωτοβουλιών, ιεράρχηση προτεραιοτήτων, οργάνωση και επίλυση προβλημάτων.

Θα εκτιμηθούν ιδιαίτερα:

  • Κάτοχος μεταπτυχιακού τίτλου.
  • Προηγούμενη εμπειρία στην Εκπαίδευση Ενηλίκων.
  • Διδακτική εμπειρία σε Ενήλικες (Πιστοποίηση ως Εκπαιδευτής Ενηλίκων του ΕΟΠΠΕΠ).
  • Γνώση του θεσμικού πλαισίου λειτουργίας ΚΕΚ.

Παροχές

  • Πλήρες 8ωρο ωράριο, 5 ημέρες την εβδομάδα.
  • Υποστηρικτικό και φιλικό περιβάλλον εργασίας.
  • Ευκαιρίες για επαγγελματική ανάπτυξη και προαγωγή.
  • Προσφορά συνεχούς εκπαιδευτικής κατάρτισης.
  • Bonus βάσει επίτευξης προκαθορισμένων στόχων.