Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

03/06/2022

Checker-Υπάλληλος Αποθήκης

Logistics - Αποθήκη - Μεταφορές

Πόλη ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΣ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ

Η ManpowerGroup Greece, ηγέτιδα δύναμη στο χώρο του ανθρώπινου δυναμικού αναζητά για λογαριασμό πελάτη της, κορυφαίας αλυσίδας Ηλεκτρικών Ειδών, δυναμικούς υποψήφιους, που θα στελεχώσουν θέσεις Checker-Υπαλλήλου Αποθήκης, στις κεντρικές αποθήκες της εταιρείας.

Ημέρες Απασχόλησης: Δευτέρα έως Σάββατο με 2 ρεπό ανά εβδομάδα

Ωράριο Απασχόλησης(κυλιόμενο πρόγραμμα ανά εβδομάδα): 06:00-14:00, 14:00-22:00, 22:00-06:00

Τόπος Απασχόλησης: Ασπρόπυργος ή Μαγούλα Αττικής, παρέχεται εταιρικό πούλμαν από κεντρικά σημεία της Αθήνας.

Περιγραφή Θέσης Εργασίας:
  • Καταγραφή, καταμέτρηση και επιβεβαίωση του περιεχομένου των εισερχόμενων παραγγελιών μέσω του δελτίου αποστολής των οδηγών (scanner)
  • Καταγραφή και έλεγχος οποιουδήποτε επιστρεφόμενου προϊόντος ή ξύλινων παλετών
  • Φυσική καταμέτρηση και επιθεώρηση των προϊόντων προς παράδοση για ελαττώματα καθώς και έλεγχος της εντολής φόρτωσης
  • Διασφάλιση της ποιότητας εισερχόμενων και εξερχόμενων προϊόντων
  • Εξέταση, καταμέτρηση και επιβεβαίωση των μεικτών και ατόφιων παλετών προς αποστολή μετά την φόρτωση

Απαραίτητα Προσόντα

  • Ευελιξία εργασίας σε βάρδιες
  • Απόφοιτος Λυκείου ή Μέσης Εκπαίδευσης
  • Προϋπηρεσία σε μηχανογραφημένη αποθήκη(φορτώσεις-εκφορτώσεις, προετοιμασία παραγγελιών) θα συνεκτιμηθεί
  • Υπευθυνότητα, δυναμισμός και όρεξη για εργασία
  • Ομαδικότητα και συνεργασία

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών ανάλογα με την προϋπηρεσία
  • Δυνατότητα μετακίνησης με το εταιρικό πούλμαν της εταιρείας
  • Σύμβαση ορισμένου χρόνου με προοπτική ανανέωσης
  • Συνεχής κατάρτιση και προοπτικές εξέλιξης σε ένα οργανωμένο και αξιοκρατικό πολυεθνικό περιβάλλον