Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

12/03/2024

Sales Assistant - Πωλήτρια Παιδικής Ένδυσης

Πωλήσεις Λιανικής - Merchandising

Πόλη ΚΕΝΤΡΟ ΡΟΔΟΥ | ΡΟΔΟΣ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Ζητείται Πωλητής / Ταμίας καταστήματος για το Coconut Kids, το μοντέρνο κατάστημα παιδικής ένδυσης στο κέντρο της Ρόδου. Η Φιλοσοφία μας είναι η άμεση και ιδανική εξυπηρέτηση των πελατών μας.

 Αρμοδιότητες:

  • Υποστήριξη στο visual merchandizing (βιτρίνες / στήσιμο καταστήματος)
  • Υποστήριξη στην διευθέτηση των ηλεκτρονικών παραγγελιών.
  • Ενασχόληση με το επικαιροποίηση του e-shop της επιχείρησης.
  • Ενασχόληση με τα social media και το μάρκετινγκ της εταιρείας.
  • Διασφάλιση ποιοτικής εξυπηρέτησης των πελατών και Υποστήριξη στο marketing
  • Υπευθυνότητα για την ευταξία και καθαριότητα του χώρου έκθεσης και αποθήκευσης προϊόντων
  • Επεξεργασία και διαχείριση παραστατικών παραγγελιών, έλεγχος τιμών και επιστροφές προϊόντων
  • Επίτευξη ποσοτικών και ποιοτικών στόχων στις πωλήσεις εφαρμόζοντας τις διαδικασίες και την εμπορική πολιτική της επιχείρησης
  • Διασφάλιση ποιοτικής εξυπηρέτησης των πελατών του καταστήματος

Τηλέφωνο επικοινωνίας: 6947187152

Απαραίτητα Προσόντα

  • Αυτοπαρακίνηση και υπευθυνότητα
  • Ισχυρή αντίληψη στην πώληση και εμπειρία στις πωλήσεις σε premium κοινό ή premium υπηρεσίες (αισθητική, ομορφιά)
  • Γνώση της Αγγλικής γλώσσας, ιδανικά και γνώση της Γερμανικής γλώσσας. Περαιτέρω γνώσεις ξένων γλωσσών είναι πλεονέκτημα
  • Εργασιακή εμπειρία σε ανάλογη θέση θα εκτιμηθεί.
  • Καλή γνώση χρήσης Η/Υ (MS Office)
  • Ανεπτυγμένη ικανότητα επικοινωνίας και οργάνωσης
  • Επαγγελματική συμπεριφορά και ομαδικό πνεύμα
  • Επιθυμητές σπουδές ΑΕΙ/ ΤΕΙ/ ΙΕΚ

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών με προοπτικές εξέλιξης βάσει αποτελεσμάτων
  • Σύγχρονο και δυναμικό περιβάλλον εργασίας
  • Ευκαιρίες εξέλιξης και ανάπτυξης