Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

19/11/2018

Μηχανικός Αυτοματισμού

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΧΑΛΚΙΔΑ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Είσαι Μηχανικός Αυτοματισμού, Ηλεκτρολόγος ή Ηλεκτρονικός Μηχανικός, απόφοιτος ΑΕΙ ή ΤΕΙ, γνωρίζεις PLC και διαθέτεις εμπειρία ως Μηχανικός Αυτοματισμού;Εάν είσαι ικανός να διεκπεραιώνεις ταυτόχρονα πολλές αρμοδιότητες και με προσήλωση στην επίτευξη στόχων, τότε, ίσως, η συγκεκριμένη θέση εργασίας είναι για εσένα.

Οι κύριες αρμοδιότητες της θέσης του Μηχανικού Αυτοματισμού είναι:

  • Εύρυθμη και αποτελεσματική λειτουργία των μηχανών μέσω συστήματος PLC
  • Επίλυση προβλημάτων που προκύπτουν κατά τη λειτουργία των μηχανών
  • Πραγματοποίηση αξιολογήσεων και επιμετρήσεων έργων, τα οποία ανήκουν σε συστήματα που περιέχουν στοιχεία αυτόματου ελέγχου
  • Σύνταξη μελετών έργων και εργασιών που αφορούν σε συστήματα αυτόματου ελέγχου ή γενικότερα, συστήματα ηλεκτρικά, ηλεκτρονικά και ηλεκτρομηχανολογικά
  • Προγραμματισμός, συντήρηση, ρύθμιση και αναπροσαρμογή υπολογιστών, μικροϋπολογιστών, μικροελεγκτών, προγραμματιζόμενων λογικών ελεγκτών (PLCs), προγραμματιζόμενων εργαλειομηχανών CNC, ρομποτικών συσκευών, και γενικώς εξοπλισμό που υλοποιεί μεθόδους και αλγορίθμους αυτόματου ελέγχου
  • Εκτέλεση εργασιών ελέγχου και προγραμματισμού αυτοματισμού σε εγκαταστάσεις μηχανών σε διάφορες χώρες του εξωτερικού.

Απαραίτητα Προσόντα

     Προκειμένου να ανταποκρίνεται το προφίλ σου στις απαιτήσεις της θέσης του Μηχανικού Αυτοματισμού, χρειάζονται οι παρακάτω δεξιότητες:

  • Πτυχιούχος Μηχανικός Αυτοματισμού, Ηλεκτρολόγος Μηχανικός ή Ηλεκτρονικός Μηχανικός Τ.Ε.Ι.
  • Εμπειρία επιθυμητή τουλάχιστον ενός έτους σε βιομηχανικό περιβάλλον
  • Πολύ καλή γνώση της αγγλικής γλώσσας
  • Πολύ καλή χρήση Η/Y
  • Επιχειρησιακή αντίληψη.
  • Αναλυτική και συνθετική σκέψη
  • Ομαδικό πνεύμα, ικανότητες επικοινωνίας & οργάνωσης
  • Δυνατότητα ταξιδιών 25%

Παροχές

Η εταιρεία παρέχει τα ακόλουθα στον Μηχανικό Αυτοματισμού:

  • Πολύ καλό πακέτο αποδοχών
  • Ιδιωτική ασφάλεια
  • Εκπαίδευση
  • Δυναμικό περιβάλλον εργασίας
  • Προοπτικές εξέλιξης
  • Εταιρικό πούλμαν