Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

29/3/2024

Βοηθός Λογιστή

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΚΕΝΤΡΟ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Είσαι έμπειρος Βοηθός Λογιστή που αναζητά την επόμενη σημαντική σταδιοδρομική πρόκληση; Αν ναι, τότε η ευκαιρία που προσφέρουμε μπορεί να είναι ακριβώς αυτό που ψάχνεις!

Αναζητούμε έναν έμπειρο βοηθό λογιστή με τουλάχιστον 3 έτη πείρας σε διπλογραφικά βιβλία για να ενταχθεί στην ομάδα μας. Στον ρόλο αυτό, θα συμμετέχετε ενεργά στη διαχείριση της λογιστικής των πελατών μας και θα προσφέρετε εκπληκτική εξυπηρέτηση προς τους πελάτες μας.

Οι απαραίτητες δεξιότητες και αρμοδιότητες περιλαμβάνουν:

  • Την διαχείριση και την συντήρηση των διπλογραφικών βιβλίων για πελάτες
  • Την προετοιμασία των οικονομικών καταστάσεων
  • Την εκτέλεση διαδικασιών φορολογικού αναγκών
  • Την επικοινωνία με τους πελάτες για τυχόν ερωτήσεις και διευκρινίσεις
  • Την ενημέρωση για τη νομοθεσία που αφορά τη λογιστική και τους φορολογικούς κανονισμούς
  • Τη συνεργασία με τον πρωτογενή λογιστή για τη διευθέτηση οποιωνδήποτε προβλημάτων που προκύπτουν

Εάν πληροίτε τις απαιτούμενες προϋποθέσεις και επιθυμείτε να γίνετε μέρος της ομάδας μας, παρακαλούμε να αποστείλετε το βιογραφικό σας και ένα σύντομο σημείωμα με την αίτησή σας.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Τουλάχιστον 3 χρόνια πείρας σε διπλογραφικά βιβλία
  • Πτυχίο στη λογιστική ή σχετικό πτυχίο
  • Άριστη γνώση των λογιστικών προγραμμάτων και του Microsoft Office
  • Εξαιρετικές δεξιότητες επικοινωνίας και εξυπηρέτησης πελατών
  • Ακρίβεια και προσοχή στη λεπτομέρεια
  • Ικανότητα να εργάζεστε αποτελεσματικά σε ομάδα και ανεξάρτητα
  • Κάτοχος διπλώματος ΙΧ

Παροχές

  • Προσφέρουμε ένα δυναμικό και φιλικό εργασιακό περιβάλλον, ευκαιρίες για επαγγελματική ανάπτυξη και ανταγωνιστικό πακέτο αμοιβής