Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
08/04/2024

Customer Service Engineer

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΚΑΤΩ ΑΧΑΪΑ | ΠΑΤΡΑ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Το δίκτυο καταστημάτων της ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΣ Α.Ε. είναι το μοναδικό τεχνικό δίκτυο καταστημάτων στην Ελλάδα που μπορεί να υποστηρίξει τις τεχνικές ανάγκες σε έργα Ανανεώσιμων Πηγών Ενέργειας αλλά και στην κατασκευή και συντήρηση κτιρίων.

Η εταιρεία αναζητά ηλεκτρολόγο μηχανικό για πλήρη απασχόληση προκειμένου να στελεχώσει την θέση του Customer Service Engineer στο τμήμα λειτουργίας και συντήρησης της εταιρείας. Ο χώρος εργασίας είναι στην έδρα της εταιρείας στην Κάτω Αχαΐα.

Περιγραφή θέσης εργασίας:

  • Διαχείριση και παρακολούθηση πελατολογίου συντήρησης Φ/Β συστημάτων
  • Key account management
  • Επικοινωνία με τεχνικούς και πελάτες
  • Διαχείριση έργων συντήρησης

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ ή ΤΕΙ Ηλεκτρολογίας
  • Πτυχίο Αγγλικής γλώσσας – Καλή χρήση τόσο σε γραπτό όσο και σε προφορικό λόγο
  • Πτυχίο γνώσης Η/Υ
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 3 ετών σε αντίστοιχη θέση και επιθυμητά στον κλάδο των φωτοβολταϊκών
  • Επιθυμητή εμπειρία σε χρήση προγραμμάτων CRM/ERP
  • Ικανότητες οργάνωσης και προγραμματισμού
  • Ικανότητα επικοινωνίας και ομαδικής εργασίας
  • Άριστη διαχείριση χρόνου και προσανατολισμός στο αποτέλεσμα

Παροχές

  • Ανταγωνιστικές αποδοχές (συμπεριλαμβανομένου εταιρικού αυτοκινήτου)
  • Συνεχή εκπαίδευση
  • Προοπτικές εξέλιξης σε μια δυναμικά αναπτυσσόμενη ελληνική εταιρεία

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.