Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
26/4/2024

Οδηγός Λεωφορείου – CRETE

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη ΗΡΑΚΛΕΙΟ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Πρωτοπορώντας τα τελευταία 45 χρόνια, ο Όμιλος Mitsis είναι η μεγαλύτερη ιδιόκτητη ξενοδοχειακή αλυσίδα στην Ελλάδα, καθοδηγούμενος από την πελατοκεντρική του φιλοσοφία, την οικογενειακή φροντίδα και την αυθεντική ελληνική του ταυτότητα.

Με 22 ξενοδοχεία, 6.466 δωμάτια και 5.000 εργαζόμενους σε Αθήνα, Κρήτη, Καμένα Βούρλα, Κω, Ρόδο και Σαντορίνη, ο Όμιλος προσφέρει ένα πλούσιο μείγμα φιλοξενίας με εξαιρετικές υπηρεσίες, μοναδικές τοποθεσίες, άψογες εγκαταστάσεις, εκλεπτυσμένη γαστρονομία και ένα ευρύ φάσμα επιλογών και εμπειριών στους πελάτες του.

Μέσα από ένα οικογενειακό και ευχάριστο περιβάλλον εργασίας μεταμορφώνουμε κάθε επισκέπτη μας σε επίτιμο φιλοξενούμενο, προσφέροντας αξέχαστες αναμνήσεις ζωής!

Ο Όμιλος Mitsis προσφέρει νέα θέση εργασίας στα ξενοδοχεία του στην Κρήτη:

Περιοχή: Κρήτη
Τύπος Απασχόλησης: Εποχιακή/Πλήρης
Ref: HO / DRIDC

Σκοπός
Ως οδηγός Λεωφορείου θα μεταφέρετε με ασφάλεια το προσωπικό του ξενοδοχείου με το λεωφορείο του ομίλου από και προς το ξενοδοχείο και στους διάφορους προορισμούς, σύμφωνα με το καθημερινό πρόγραμμα δρομολογίων και τα πρότυπα του Mitsis Group.

Αρμοδιότητες
  • Μεταφέρει προσωπικό από και προς το ξενοδοχείο σύμφωνα με το πρόγραμμα δρομολογίων του ξενοδοχείου
  • Διασφαλίζει την ασφαλή μεταφορά του προσωπικού
  • Διατηρεί καθαρό και ασφαλή το μεταφορικό μέσο
  • Ενημερώνει άμεσα το προϊστάμενο του για τις όποιες φθορές και ανάγκες εξοπλισμού ή/και αναλωσίμων του οχήματος
  • Επικοινωνεί με τον προϊστάμενο του για τυχόν αλλαγές δρομολογίων

Απαραίτητα Προσόντα

  • Δίπλωμα οδήγησης κατηγορίας Δ’
  • Πιστοποίηση επαγγελματικής ικανότητας (Π.Ε.Ι)