Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
15/04/2024

Εργοταξιάρχης (Project Manager) - Βοηθός Εργοταξιάρχη / Εργοδηγός Έργου (Assistant Project Manager) για το Τμήμα Κατασκευών

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΕΥΟΣΜΟΣ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Ο όμιλός μας, που δραστηριοποιείται 40+ έτη στον κλάδο της ανάπτυξης και κατασκευής ακινήτων ιδιωτικών έργων σε Ελλάδα και Ρουμανία, αναζητά Αρχιτέκτονες ή Πολιτικούς Μηχανικούς ΑΕΙ/ΤΕΙ για τη θέση του Εργοταξιάρχη (Project Manager) και Βοηθού Εργοταξιάρχη / Εργοδηγού Έργου (Assistant Project Manager), με έδρα στον Εύοσμο Θεσσαλονίκης για τα έργα του στη Θεσσαλονίκη.

Προσφέρεται θέση εργασίας πλήρους απασχόλησης με ασφαλιστική κάλυψη και extra παροχές.

Η ομάδα μας μεγαλώνει...έλα μαζί μας κι εσύ!

  • Προγραμματισμός - Μελέτη - Επίβλεψη εργοταξίου
  • Επικοινωνία με πελάτες, προμηθευτές και τμήμα μελετών
  • Ανάλυση αγοράς για εύρεση κατάλληλων υπεργολάβων, προμηθευτών και υλικών
  • Σύνταξη συμφωνητικών με υπεργολάβους και προμηθευτές
  • Καθημερινή συνεργασία και συντονισμός υπεργολάβων, προμηθευτών και συνεργείων
  • Παραγγελία, παραλαβή (ποσότητας και ποιότητας) υλικών στο εργοτάξιο
  • Παρακολούθηση των παραγγελιών υλικών και διασφάλιση έγκαιρης παράδοσης
  • Προτάσεις για βελτίωση των διαδικασιών κοστολόγησης και προμηθειών
  • Τήρηση κανονισμών υγείας και ασφάλειας
  • Λοιπά συναφή καθήκοντα

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ Αρχιτέκτονα ή Πολιτικού Μηχανικού
  • Εμπειρία τουλάχιστον 2 ετών σε αντίστοιχη θέση στην κατασκευή οικιστικών ακινήτων
  • Απαραίτητη η πολύ καλή γνώση σχεδιαστικών προγραμμάτων όπως ενδεικτικά AUTOCAD και προαιρετική η γνώση προγραμμάτων 3D
  • Γνώσεις Προμετρήσεων - Επιμετρήσεων
  • Άριστη γνώση Η/Υ και Ms Office
  • Πολύ καλή γνώση Αγγλικής γλώσσας σε προφορικό και γραπτό λόγο
  • Κάτοχος διπλώματος οδήγησης κατηγορίας Β' και Ι.Χ.
  • Ικανότητα αποτελεσματικής επίλυσης κατασκευαστικών προβλημάτων
  • Ικανότητα σχεδιασμού και διαχείρισης χρονοδιαγράμματος, προθεσμιών και προϋπολογισμού έργου
  • Πολύ καλές επικοινωνιακές δεξιότητες και προσαρμοστικότητα με επαγγελματικό ύφος
  • Κριτική σκέψη, οργανωτικότητα, ικανότητα εργασίας υπό πίεση και ευελιξία
  • Ομαδικό πνεύμα συνεργασίας και προσανατολισμός στην εξυπηρέτηση του πελάτη

Παροχές

  • Σύγχρονο και δυναμικό περιβάλλον εργασίας​
  • Προοπτικές εξέλιξης και ανόδου
  • Δυνατότητα εξέλιξης μέσω συνεχούς εκπαίδευσης και παρακολούθησης σεμιναρίων
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών αναλόγως προσόντων και εμπειρίας
  • Πλήρης απασχόληση με ασφαλιστική κάλυψη και extra παροχές

Για τυχόν απορίες, μπορείτε να επικοινωνήσετε καθημερινά 09.00 - 18.00 στο 2310 772 777

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.