Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
16/04/2024

Φαρμακοποιός / Βοηθός Φαρμακείου

Υγεία

Πόλη ΕΝΑΝΤΙ ΜΕΤΡΟ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Κεντρικό φαρμακείο ζητά φαρμακοποιό ή βοηθό φαρμακείου για πλήρη απασχόληση

Αρμοδιότητες:
  • Εκτέλεση και έλεγχος συνταγών και παρασκευή γαληνικών σκευασμάτων
  • Εκτέλεση συνταγών ασφαλιστικών ταμείων
  • Παροχή συμβουλών υγείας και συμπληρωματική πρόταση συμπληρωμάτων διατροφής και παραφαρμακευτικών προϊόντων
  • Παραγγελίες προϊόντων και έλεγχος αποθήκης
  • Διενέργεια εμβολιασμών, ενέσεων και rapid test

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο φαρμακοποιού -βοηθού φαρμακοποιού
  • Απαραίτητη 2ετή τουλάχιστον εργασιακή εμπειρία σε φαρμακείο
  •  Πολύ καλός χειρισμός Η/Υ και λογισμικών φαρμακείου
  • Πολύ καλή γνώση της αγγλικής γλώσσας
  • Γνώσεις και ευχέρεια στις πωλήσεις παραφαρμακευτικών προϊόντων
  • Άνεση στην επικοινωνία και με ανεπτυγμένο το πνεύμα συναδελφικότητας και συνεργασίας

Παροχές

  • Ανταγωνιστικές αποδοχές
  • Δυνατότητα εργασίας σε ένα από τα πιο απαιτητικά φαρμακεία
  • Δυνατότητα εξέλιξης

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.