Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

27/03/2024

Υπάλληλος Τμήματος Τεχνικής Υποστήριξης

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη Λ. ΣΥΓΓΡΟΥ 130 ΑΘΗΝΑ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

H THRAKON ΑΕΒΕ, μια από τις μεγαλύτερες εταιρίες παραγωγής και εμπορίας δομικών υλικών και χρωμάτων, ζητά να προσλάβει Υπάλληλο για το Τμήμα Τεχνικής Υποστήριξης με έδρα τα κεντρικά γραφεία στην Αθήνα.

Περιγραφή Θέσης

Ο κατάλληλος υποψήφιος θα έχει τις εξής αρμοδιότητες:

  • Τεχνική υποστήριξη εμπορικού δικτύου και πελατών
  • Υποστήριξη του τμήματος μάρκετινγκ στη δημιουργία τεχνικών και διαφημιστικών φυλλαδίων
  • Οργάνωση τεχνικών σεμιναρίων και εκπαιδεύσεων
  • Παρακολούθηση και έλεγχος καθημερινών διαδικασιών και κάλυψη γενικών αναγκών υποστήριξης τμήματος

Απαραίτητα Προσόντα

Επιθυμητά Προσόντα:

  • Πτυχίο τεχνολογικής κατεύθυνσης ΑΕΙ (κατά προτίμηση Πολ. Μηχανικός ή Δομικών Έργων χωρίς να αποκλείονται και άλλα πτυχία ΑΕΙ-ΤΕΙ τεχνικής κατεύθυνσης)
  • Άριστη γνώση αγγλικής γλώσσας
  • Άριστη γνώση Η/Υ
  • Ικανότητα οργάνωσης, συντονισμού και διαχείρισης παράλληλων εργασιών
  • Εμπειρία στο χώρο των δομικών υλικών θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις
  • Ομαδικότητα & αποτελεσματική συνεργασία

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Επαγγελματική εξέλιξη με μια δυναμικά αναπτυσσόμενη εταιρία