Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

26/3/2024

Στέλεχος Εισαγωγών/Παραγωγής

Logistics - Αποθήκη - Μεταφορές

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Η εταιρία ENERGIERS AE κατέχει ηγετική παρουσία στον χώρο της παιδικής μόδας και δραστηριοποιείται δυναμικά τόσο στην Ελλάδα όσο και στο εξωτερικό.

Στο πλαίσιο της συνεχούς ανάπτυξης της εταιρίας αναζητούμε να εντάξουμε στο δυναμικό μας Στέλεχος Εισαγωγών/Παραγωγής

Περιγραφή θέσης εργασίας

  • Προετοιμασία και διεκπεραίωση όλων των διαδικασιών και εγγράφων που αφορούν τις εισαγωγές προϊόντων
  • Επικοινωνία, καθοδήγηση, έλεγχος των προμηθευτών
  • Παρακολούθηση πορείας παραγωγής παραγγελιών σε προμηθευτές, έλεγχος και ενημέρωση αρχείων εισαγωγών (ημερομηνία, τιμές, έξοδα κτλ.)
  • Προετοιμασία κοστολογίων ειδών και έλεγχος μεταφορικών εταιριών
  • Προετοιμασία αρχείων παραλαβής για αποθήκη, διαχείριση επιστροφών προμηθευτών και πιστωτικά σε περίπτωση ελλειμμάτων ή ελαττωματικής παραγωγής. Έλεγχος τιμολογίων, packing list, φορτωτικών εγγράφων
  • Επικοινωνία με τράπεζες για άνοιγμα πιστώσεων και αναζήτηση φορτωτικών εγγράφων
  • Έλεγχος αποθεμάτων και διάγνωση αναγκών

Απαραίτητα Προσόντα

  • Αποδεδειγμένη σχετική εμπειρία στο χώρο της μόδας με ελάχιστη 3ετή εμπειρία σε αντίστοιχη θέση
  • Άριστη γνώση συστημάτων ERP (Γνώση προγράμματος S1 επιθυμητή)
  • Άριστη γνώση αγγλικών σε προφορικό και γραπτό επίπεδο. Γνώση επιπλέον ξένων γλωσσών επιθυμητή
  • Εξαιρετικές δεξιότητες διαπραγμάτευσης, επικοινωνίας και οργάνωσης, ικανότητα επίλυσης προβλημάτων, ικανότητα τήρησης χρονοδιαγραμμάτων και διαδικασιών, εργασίας υπό συνθήκες πίεσης, multi - tasking ικανότητες, διάθεση για εξέλιξη και αυτοβελτίωση και κυρίως πνεύμα συνεργασίας και ομαδικότητας

Παροχές

  • Ευχάριστο εργασιακό περιβάλλον
  • Ανταγωνιστικές αποδοχές βάσει προσόντων