Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

16/01/2018

Business Sales Executive

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Περιγραφή

Είσαι ευέλικτος και επικοινωνιακός;
Σε ενθουσιάζει η πρόταση λύσεων σε εταιρικούς πελάτες;
Τώρα έχεις την ευκαιρία να εργαστείς σε μεγάλη εταιρεία γραφικών τεχνών

Η ManpowerGroup για λογαριασμό πελάτη της, γνωστής ελληνικής εταιρείας γραφικών τεχνών, αναζητά πωλητές που θα προωθούν τα προϊόντα και τις υπηρεσίες της εταιρείας σε εταιρικούς πελάτες. Τα καθήκοντα περιλαμβάνουν πιο συγκεκριμένα:

Καθήκοντα
• Ανάπτυξη πελατολογίου
• Διαχείριση υφιστάμενων πελατών
• Παρακολούθηση διαγωνισμών (δημόσιου και ιδιωτικού τομέα) και υλοποίηση συμμετοχής
• Sales reporting και after sales ενέργειες

Απαραίτητα Προσόντα

• Πτυχίο ΑΕΙ ή ΤΕΙ
• Προϋπηρεσία 3+ έτη σε πωλήσεις B2B

• Απαραίτητη η γνώση της Αγγλικής Γλώσσας επιπέδου Β2
• Κάτοχος διπλώματος ΙΧ
• Δυνατότητα επαγγελματικών ταξιδιών
• Άριστη γνώση στη χρήση Η/Υ και Office
• Εξοικείωση σε περιβάλλον CRM

Παροχές

• Ανταγωνιστικό πακέτο μηνιαίων αποδοχών
• Bonus
• Ιδιωτική ασφάλιση
• Κινητό Τηλέφωνο