Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
29/4/2024

Sales Advisor - Πωλητής καταστήματος

Πωλήσεις Λιανικής - Merchandising

Πόλη ΠΑΤΡΑ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Περιγραφή

Είσαι επικοινωνιακός και σου αρέσουν οι προκλήσεις;
Σε γεμίζει να βρίσκεις λύσεις για τους πελάτες σου;
Θέλεις να εργαστείς στον κλάδο των τηλεπικοινωνιών;
Σε συναρπάζει ο κόσμος της τεχνολογίας και του internet;

Αρμοδιότητες:

Οι σύμβουλοι πωλήσεων προσφέρουν στους πελάτες που επισκέπτονται τα καταστήματα της Vodafone ολοκληρωμένες λύσεις επικοινωνίας, παρέχοντάς τους παράλληλα μία απίστευτη εμπειρία εξυπηρέτησης.

Συγκεκριμένα είναι υπεύθυνοι για τα ακόλουθα:

  • Προώθηση προϊόντων σταθερής και κινητής τηλεφωνίας
  • Ολοκληρωμένη και αναλυτική παρουσίαση των υπηρεσιών και των προϊόντων τεχνολογίας
  • Επαφή με τον πελάτη σε όλα τα στάδια της διαδικασίας πώλησης
  • Διερεύνηση αναγκών και προώθηση των κατάλληλων πακέτων, που θα καλύπτουν τις ανάγκες των πελατών
  • Διατήρηση της ικανοποίησης των πελατών σε υψηλά επίπεδα

Απαραίτητα Προσόντα

  • Προϋπηρεσία στον τομέα των πωλήσεων
  • Πολύ καλή χρήση της ελληνικής και της αγγλικής γλώσσας (γραπτά και προφορικά)
  • Ενθουσιασμός, πάθος για επικοινωνία και ομαδικότητα
  • Διάθεση για συνεχή αναζήτηση πληροφοριών και βελτίωση γνώσεων
  • Εξοικείωση με θέματα τεχνολογίας και ικανότητα μετάδοσης της γνώσης με απλό και κατανοητό τρόπο
  • Εξοικείωση με τη χρήση Η/Υ σε περιβάλλον Windows (MS Office)
  • Επιθυμητή Εμπειρία στις πωλήσεις και διάθεση για εκμάθηση της φιλοσοφίας στην εξυπηρέτηση πελατών
  • Προσανατολισμός στην άψογη εξυπηρέτηση του πελάτη
  • Προσήλωση στο αποτέλεσμα

Παροχές

  • Σταθερός μισθός με ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Bonus επίτευξης στόχων
  • Ασφάλιση
  • Συνεχής εκπαίδευση
  • Μοναδικά προνόμια σε κινητό, σταθερό και τηλεόραση
  • Ευκαιρίες εξέλιξης

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.