Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

19/3/2024

Quality Control Manager (QCM)

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΑΧΑΡΝΑΙ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Η Σύνδεσμος Α.Ε., η μεγαλύτερη ελληνική εταιρεία στο χώρο των πρώτων υλών, φαρμακευτικών ουσιών, παραφαρμακευτικών, ιατροτεχνολογικών, νοσοκομειακών προϊόντων, υλικών συσκευασίας και εργαστηριακού εξοπλισμού στο πλαίσιο των δραστηριοτήτων της επιθυμεί να προσλάβει Quality Control Manager (QCM) για το τμήμα Ελέγχου Ποιότητας στο εργοστάσιο στις Αχαρνές Αττικής.

Αρμοδιότητες:

  • Διεξαγωγή δειγματοληψίας προϊόντων, πρώτων υλών και υλικών συσκευασίας.
  • Προετοιμασία και αποστολή δειγμάτων σε εξωτερικά εργαστήρια και παρακολούθηση σχετικών αποτελεσμάτων.
  • Διεξαγωγή ελέγχων ποιότητας – αναλύσεων προϊόντων, πρώτων υλών και υλικών συσκευασίας.
  • Τήρηση των διαδικασιών της εταιρίας και των GMP.
  • Συμπλήρωση των απαιτούμενων εγγράφων τεκμηρίωσης του τμήματος.
  • Υπεύθυνος για τις επιθεωρήσεις από τον ΕΟΦ.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο Χημικού ή ανάλογο
  • Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση σε εργαστήριο φαρμακοβιομηχανίας τουλάχιστον 2 ετών
  • Άριστη γνώση χειρισμού εργαστηριακού εξοπλισμού
  • Εμπειρία σε τεχνικές ανάλυσης GC, UV, FTIR, HPLC είναι επιθυμητή
  • Άριστη γνώση (γραπτή και προφορική) Αγγλικής γλώσσας
  • Άριστη γνώση και δεξιότητες στη χρήση Η/Υ σε επίπεδο εργασίας (MS Office - Word, Power Point, XL κ.α.)
  • Κατανόηση διαδικασιών ποιότητας, παραγωγής και συσκευασίας και εξοικείωση με τις Αρχές των GLP/GMP
  • Αναλυτική σκέψη, ικανότητες επίλυσης προβλημάτων και ομαδικότητα
  • Υψηλό επίπεδο προσωπικής και επαγγελματικής δεοντολογίας και ακεραιότητας
  • Στρατιωτικές υποχρεώσεις εκπληρωμένες (για τους άνδρες)

Παροχές

  • Η εταιρία προσφέρει άριστο περιβάλλον εργασίας,
  • Συνεχή εκπαίδευση,
  • Ανάπτυξη
  • Ευκαιρίες επαγγελματικής εξέλιξης.

Η αίτηση θα γίνεται αποδεκτή μόνο με πλήρη στοιχεία.

Σε όλες τις επαφές θα τηρηθεί απόλυτη εχεμύθεια.