Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

5/4/2024

Αποθηκάριος

Logistics - Αποθήκη - Μεταφορές

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Μεγάλη εμπορική επιχείρηση με έδρα τη Θεσσαλονίκη και δραστηριοποίηση στον κλάδο των τροφίμων ζητά υπάλληλο αποθήκης. Οι ευθύνες του αποθηκάριου περιλαμβάνουν την αποθήκευση εμπορευμάτων, τη συλλογή, τη σάρωση παραγγελιών, και την παραλαβή εμπορευμάτων.

Αρμοδιότητες:
  • Προετοιμασία και ολοκλήρωση παραγγελιών προς παράδοση.
  • Παραλαβή από την αποθήκη σύμφωνα με το ημερήσιο πρόγραμμα (φόρτωση, συγκέντρωση, συσκευασία, σήμανση, αποστολή)
  • Παραλαβές εμπορευμάτων ή επιστρεφόμενων εμπορευμάτων
  • Διεξαγωγή ελέγχων αποθεμάτων και διενέργεια κυκλικών απογραφών.
  • Γνώση χρήσης scanner σε χαρτογραφημένη αποθήκη, και καλή γνώση μηχανογραφημένης αποθήκης (WMS) (κατά προτίμηση γνώση του μηχανογραφικού MANTIS).
  • Διασφάλιση της καθαριότητας και της ασφάλειας του χώρου εργασίας και βελτιστοποίηση της χρήσης του χώρου.
  • Τήρηση των προτύπων ποιοτικών υπηρεσιών και συμμόρφωση με τις διαδικασίες, τους κανόνες και τους κανονισμούς της εταιρείας.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Εργασιακή εμπειρία σε θέση αποθηκάριου
  • Καλές δεξιότητες οργάνωσης και διαχείρισης χρόνο
  • Απολυτήριο λυκείου

Παροχές

  • Πλήρης Απασχόληση
  • Πενθήμερη εργασία
  • Ανταγωνιστικές αποδοχές