Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
9/4/2024

Μηχανικός Πωλήσεων

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΠΕΙΡΑΙΑΣ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η Trenkwalder για λογαριασμό εταιρίας πελάτη της στον Πειραιά, με αντικείμενο την εμπορία βιομηχανικού και ναυτιλιακού εξοπλισμού μετρήσεων-αυτοματισμού αναζητά:

Μηχανικό Πωλήσεων για στελέχωση του Τεχνικού-Εμπορικού Τμήματος.

Κύριες αρμοδιότητες
  • Τηλεφωνική υποστήριξη -desk sales
  • Προώθηση προϊόντων και υπηρεσιών στο πλαίσιο των εμπορικών στόχων της εταιρίας ανά περιοχή
  • Επίσκεψη των πελατών και παρουσίαση προϊόντων και υπηρεσιών .
  • Εντοπισμός και ανάλυση των αναγκών των πελατών με βάση την πολύ καλή γνώση των διαθέσιμων προϊόντων και υπηρεσιών
  • Διαπραγμάτευση σε προκαθορισμένα πλαίσια – κλείσιμο συμφωνίας - παρακολούθηση της υλοποίησης παραγγελίας

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ ειδικότητας ηλεκτρολόγου/ηλεκτρονικού/αυτοματιστή/μηχανολόγου
  • Τυχόν εμπειρία σε πωλήσεις τεχνικών προϊόντων/υπηρεσιών θα εκτιμηθεί ανάλογα
  • Άριστες επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Άριστη γνώση της Αγγλικής
  • Δίπλωμα οδήγησης ΙΧ αυτοκινήτου
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο παροχών
  • Συνεχή εκπαίδευση
  • Δημιουργικό περιβάλλον εργασίας

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.