Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

15/3/2024

Πωλητής/Πωλήτρια

Πωλήσεις Λιανικής - Merchandising

Πόλη ΚΑΒΑΛΑ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνικές Σχολές ΕΠΑΣ-ΕΠΑΛ

Η Step Sport A.E. ιδρύθηκε το 2006, με το άνοιγμα του πρώτου καταστήματος της αλυσίδας στην πόλη του Κιλκίς. Τον πρώτο καιρό, λειτούργησε ως επίσημος μεταπωλητής των σημαντικότερων brands παγκοσμίως. Σε σύντομο χρονικό διάστημα, η εταιρεία αναπτύχθηκε με την δημιουργία νέων καταστημάτων σε αρκετές πόλεις ανά την Ελλάδα.

Σήμερα η Step Sport, αριθμεί συνολικά 24 καταστήματα, εκ των οποίων τα 23 βρίσκονται στην Ελλάδα και 1 στην Κύπρο. Επίσης, η εταιρεία διαχειρίζεται τα ηλεκτρονικά της καταστήματα, www.sneakeraid.gr, www.retro23.gr, www.brands4sports.gr, ενώ το ηλεκτρονικό της κατάστημα www.stepsport.gr αποτελεί αυτή την στιγμή το μεγαλύτερο e-shop αθλητικών ειδών της χώρας.

Σήμερα, η Step Sport, μεγαλώνοντας κάθε μέρα και ενισχύοντας τα καταστήματά της με ταλαντούχο προσωπικό, αναζητά Πωλητή/Πωλήτρια για να ενταχθεί στην ομάδα πωλήσεων στο κατάστημα της Καβάλας. Το πρόσωπο που θα γίνει μέλος της ομάδας μας θα βρίσκεται σε στενή συνεργασία με τον/την Assistant Manager και Store Manager του καταστήματος.

Απαραίτητα Προσόντα

Περιγραφή Θέσης:

  • Εξυπηρέτηση πελατών
  • Παραλαβή εμπορευμάτων και οργάνωση αποθήκης
  • Παρακολούθηση ελλείψεων και φροντίδα για την αναπλήρωση τους
  • Τακτοποίηση προιόντων στα ράφια
  • Σύνταξη δελτίων παραγγελίας
  • Χειρισμός ταμειακής μηχανής και πιστωτικών συναλλαγών
  • Διατήρηση καθαριότητας του χώρου εργασίας
  • Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση
  • Χρήση Η/Υ
  • Πολύ καλή γνώση της Αγγλικής Γλώσσας

Επιθυμητά προσόντα:

  • Ανεπτυγμένη ικανότητα επικοινωνίας και οργάνωσης
  • Αυτενέργεια και υπευθυνότητα
  • Καλές επικοινωνιακές δεξιότητες, παρατηρητικότητα και αντίληψη
  • Ομαδικό πνεύμα

Παροχές

Η εταιρεία προσφέρει:

  • Σύγχρονο, δυναμικό και ευχάριστο περιβάλλον εργασίας
  • Δυνατότητα εξέλιξης στην εταιρεία
  • Προνομιακή έκπτωση σε προϊόντα της εταιρείας