Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

12/2/2021

HR Data Analyst

Πληροφορική - Προγραμματιστές

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Η ALUMIL, ένας από τους μεγαλύτερους και πιο προηγμένους τεχνολογικά βιομηχανικούς ομίλους στον τομέα της έρευνας, ανάπτυξης και παραγωγής αρχιτεκτονικών συστημάτων αλουμινίου στην Ευρώπη, επιθυμεί να καλύψει την παρακάτω θέση:

HR Data Analyst (2021/3)

Ο/Η HR Data Analyst είναι ενεργό μέλος της ομάδας της Διεύθυνσης Ανθρώπινου Δυναμικού, με έδρα την Ευκαρπία. Η θέση αναφέρεται στον Corporate HR Director και έχει ως σκοπό τη διαχείριση δεδομένων για την αποτελεσματική λειτουργία και λήψη επιχειρηματικών αποφάσεων της Διεύθυνσης Ανθρώπινου Δυναμικού (ΔΑΔ).

Κύρια καθήκοντα:

  • Αυτοματοποιεί τις αναφορές της ΔΑΔ σε Microsoft Power BI.
  • Ελέγχει και προτείνει βελτιώσεις όπου απαιτείται στο σύστημα HRMS σχετικά με τις θυγατρικές του Ομίλου στην Ελλάδα και το εξωτερικό.
  • Υποστηρίζει την ανάπτυξη και συντήρηση του εταιρικού Intranet σε θέματα της ΔΑΔ.
  • Συνεργάζεται με όλες τις λειτουργίες της ΔΑΔ προκειμένου να αναπτύσσει και να επικαιροποιεί τους δείκτες (KPIs) που αφορούν το ανθρώπινο δυναμικό του ομίλου.
  • Συμμετέχει στην καταγραφή και εκτέλεση των διαδικασιών BPMN που αφορούν τις λειτουργίες του ανθρώπινου δυναμικού σε συνεργασία με το τμήμα ΙΤ.
  • Εκπαιδεύει και υποστηρίζει την ομάδα της ΔΑΔ σε τεχνικά θέματα (Epsilon HR HRMS Microsoft Office, MS Power BΙ, MS Visio, MS Teams, MS Planner, Intranet κτλ).

Απαραίτητα Προσόντα

Προφίλ υποψηφίου/-ας:
  • Πτυχίο ΑΕΙ (Στατιστική, Μαθηματικά, Οικονομικά, Πληροφορική)
  • Προϋπηρεσία 2-3 ετών σε αντίστοιχη θέση
  • Άριστη γνώση Αγγλικών
  • Άριστη γνώση χρήσης Excel και στατιστικών πακέτων
  • Οργανωτικότητα, συνέπεια, εχεμύθεια

Παροχές

Η εταιρία προσφέρει:
  • Σταθερές αποδοχές σύμφωνα με τη βαρύτητα της θέσης και την αξιολόγηση επιλογής
  • Μεταβλητές αποδοχές σύμφωνα με το Σύστημα Διοίκησης Απόδοσης
  • Ιδιωτική ομαδική ασφάλιση
  • Συνεχή υποστήριξη και εκπαίδευση
  • Προοπτικές εξέλιξης
  • Άριστο περιβάλλον εργασίας
Μπορείτε να ολοκληρώσετε την αίτησή σας αποστέλλοντας το βιογραφικό σας, αναφέροντας τον τίτλο της θέσης και τον κωδικό.