Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

05/03/2021

Chef de Partie

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη ΚΑΛΛΙΘΕΑ | ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Ξενοδοχειακή μονάδα στην Καλλιθέα Χαλκιδικής ζητά να προσλάβει για την νέα σεζόν του 2021 : Chef de Partie.

Περιγραφή θέσης
  • Υποστήριξη του Chef και της υπόλοιπης ομάδας σύμφωνα με το ημερήσιο πρόγραμμα και τις προδιαγραφές του μενού.
  • Εκτέλεση όλων των συνταγών και προετοιμασίας που ανατίθενται από τον Chef
  • Τήρηση των οδηγιών και των συστάσεων των άμεσων ανωτέρων
  • Διατήρηση των υψηλών πρότυπων υγιεινής και καθαριότητας για όλους τους χώρους εργασίας, τον εξοπλισμό, τη διάθεση και αποθήκευση προϊόντων και αποβλήτων
  • Ημερήσιος έλεγχος των αποθεμάτων τροφίμων που απαιτούνται ,για την ομαλή λειτουργία της κουζίνας και του πόστου τους
  • Ακολουθείτε πάντοτε ένα υψηλό επίπεδο προσωπικής εμφάνισης και υγιεινής

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο μαγειρικής σχολής
  • Προϋπηρεσία 2 ετών σε εστιατόριο à la carte ,ιδανικά σε ξενοδοχείο
  • Θετική στάση και ικανότητα επαγγελματισμού κάτω από πίεση
  • Δυνατότητα προσαρμογής στις απαιτήσεις μιας εποχιακής εργασίας
  • Ομαδικό πνεύμα εργασίας
  • Άριστη γνώση των διαδικασιών υγιεινής και ασφάλειας

Παροχές

Το ξενοδοχείο προσφέρει

  • σύμβαση εποχιακής εργασίας
  • διαμονή ,διατροφή
  • ικανοποιητικό πακέτο αποδοχών (αντίστοιχο των προσόντων των υποψηφίων)

Με την ένταξη σας στην ομάδα μας θα έχετε την ευκαιρία να εργαστείτε σε ένα περιβάλλον με αξίες ,στις οποίες έχει δεσμευτεί το ξενοδοχείο απέναντι στους εργαζομένους του.

Παρακαλείσθε, να αποστέλλετε τα βιογραφικά σας με πρόσφατη φωτογραφία.