Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

2/4/2024

Μηχανικός Υποστήριξης (Support Engineer)

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΠΕΙΡΑΙΑΣ | ΠΡΟΑΣΤΙΑ ΠΕΙΡΑΙΑ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Ενταχθείτε στην κορυφαία ομάδα της NETIZEN SECURITY, μιας επιχείρησης που ξεχωρίζει στον τομέα των συστημάτων ασφαλείας από το 2007, και απολαύστε την ευκαιρία να αναπτυχθείτε επαγγελματικά σε ένα δυναμικό και προηγμένο περιβάλλον εργασίας. Αναζητούμε έναν έμπειρο Μηχανικό υποστήριξης για την υποστήριξη της τεχνικής μας ομάδας.

Κύριες Αρμοδιότητες:

  • Αναλαμβάνετε την διαχείριση των επισκέψεων των τεχνικών σε πελάτες
  • Σε συνεργασία με την διεύθυνση έργων συνεργάζεστε στην διαχείριση των συνεργείων
  • Προσφέρετε υποστήριξη στις ομάδες των τεχνικών πεδίου
  • Συνεργάζεστε στενά με την διεύθυνση πωλήσεων για την επιτυχή ολοκλήρωση των έργων
  • Παροχή τεχνικής υποστήριξης και εκπαίδευσης στους πελάτες
  • Συνεχής παρακολούθηση και ενημέρωση σχετικά με τις τεχνολογικές εξελίξεις και τις αγοραίες τάσεις

Απαραίτητα Προσόντα

  • Εμπειρία άνω των 5 ετών στους τομείς συστημάτων ασφαλείας και πυρασφάλειας ή σε συναφή τεχνολογικό κλάδο
  • Απόφοιτος σχολής τεχνολογικής κατεύθυνσης
  • Άριστη γνώση της αγγλικής γλώσσας και εξοικείωση στην χρήση Η/Υ για προγραμματισμούς συστημάτων και Autocad
  • Ομαδικό πνεύμα, άνεση στην επικοινωνία και την διαχείριση προσωπικού
  • Προθυμία για συνεχή εκπαίδευση και εξέλιξη

Παροχές

  • Εξαιρετικό πακέτο αποδοχών, κίνητρα για ανάπτυξη και βελτίωση
  • Εξαιρετικό εργασιακό περιβάλλον, συνεχής εκπαίδευση και υποστήριξη
Αν επιθυμείτε να συμβάλλετε στην ανάπτυξη καινοτόμων λύσεων και να είστε μέρος μιας πρωτοποριακής ομάδας, αναμένουμε την αίτησή σας.