Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
11/4/2024

Τεχνικός Υποστήριξης Βιομηχανικού Η/Μ Εξοπλισμού

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΑΝΑΤΟΛΙΚΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνικές Σχολές ΕΠΑΣ-ΕΠΑΛ

Η Koumaropoulos Compressors Μον. ΙΚΕ με δραστηριότητα τη συντήρηση βιομηχανικού Η/Μ εξοπλισμού (αεροσυμπιεστές, φυσητήρες, αντλίες κενού κλπ.), αναζητεί καταρτισμένους τεχνικούς για να στελεχώσει το τμήμα Τεχνικής Υποστήριξης του καταστήματος της Θεσσαλονίκης.

Αρμοδιότητες:

  • Διαγνωστικός έλεγχος και συμπλήρωση τεχνικής έκθεσης για τον προς επισκευή εξοπλισμό
  • Επισκευή - συντήρηση - τεχνική υποστήριξη αεροσυμπιεστών, αντλιών κενού, φυσητήρων, ξηραντήρων και λοιπού εξοπλισμού
  • Εγκατάσταση και εκκίνηση νέου εξοπλισμού

Απαραίτητα Προσόντα

  • Απόφοιτος τεχνικής σχολής
  • Γνώση ηλεκτρολογίας και αυτοματισμού
  • Γνώση ψυκτικών κυκλωμάτων
  • Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση (θα θεωρηθεί προσόν)
  • Καλή τεχνική αντίληψη και ικανότητα επίλυσης προβλημάτων
  • Δυνατότητα ταξιδιών
  • Όρεξη για εργασία και διαρκή εκμάθηση

Παροχές

  • Πενθήμερη εργασία (πλήρης απασχόληση)
  • Ασφάλιση και μισθό αναλόγως προσόντων
  • Συνεχής εκπαίδευση ειδικότητας
  • Δυνατότητα εξέλιξης σε μια διαρκώς αναπτυσσόμενη εταιρεία

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.