Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

05/07/2021

Logistics Analyst

Logistics - Αποθήκη - Μεταφορές

Πόλη ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΣ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Η Β. ΚΑΥΚΑΣ Α.Ε. κατέχει ηγετική θέση στον κλάδο του ηλεκτρολογικού εξοπλισμού, του φωτισμού, των ειδών τεχνολογίας κτιρίων και λύσεων διαχείρισης ενέργειας. Το ολοένα και αυξανόμενο δίκτυο μας, περιλαμβάνει 71 καταστήματα σε Ελλάδα και Κύπρο και το ανθρώπινο δυναμικό μας, ξεπερνάει τους 1000 εργαζόμενους.

Το άρτια καταρτισμένο προσωπικό, τα υψηλής ποιότητας προϊόντα, οι υπηρεσίες προστιθέμενης αξίας που προσφέρουμε προς τους πελάτες μας σε συνδυασμό με την ευέλικτη δομή οργάνωσης της εταιρείας, μας καθιστούν σημείο αναφοράς για τον κλάδο δραστηριότητάς μας.

Ποια είναι η ομάδα μας
Η ομάδα μας αποτελείται από νέους ανθρώπους με κέφι, όρεξη και πάθος. Το ήθος, ο επαγγελματισμός και η αποτελεσματικότητα, είναι από τα βασικά μας χαρακτηριστικά, που αναδεικνύονται μέσα από ένα άριστο εργασιακό περιβάλλον που προωθεί το ομαδικό πνεύμα και τον αμοιβαίο σεβασμό.

Ο/Η Logistics Analyst είναι υπεύθυνος/η για την εποπτεία του κύκλου διαδικασιών όλης της εφοδιαστικής αλυσίδας και του εξορθολογισμού αυτών με σκοπό την βελτίωση της αποτελεσματικότητας των εργασιών

Καθήκοντα θέσης:

  • Σχεδιασμός και υλοποίηση project βελτιστοποίησης εφοδιαστικής αλυσίδας
  • Παρακολούθηση των διαδικασιών της εφοδιαστικής αλυσίδας και ανάπτυξη προτάσεων βελτίωσης αυτών
  • Παρακολούθηση των διαδικασιών απογραφής
  • Ανάλυση και παρακολούθηση του μεταφορικού κόστους με σκοπό την εξασφάλιση βέλτιστης παροχής υπηρεσιών στο καλύτερο δυνατό κόστος
  • Συνεργασία με το τμήμα IT με σκοπό την ανάπτυξη report και συστημάτων που θα βοηθούν τις εργασίες του Supply Chain.
  • Ανάπτυξη και παρακολούθηση KPI και αναφορών για τις διαδικασίες όλης της εφοδιαστικής αλυσίδας

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ Θετικών Επιστημών
  • Προηγούμενη εμπειρία σε θέσεις παρεμφερείς με data analysis
  • Γνώση στατιστικών προγραμμάτων, computer data bases & προγραμμάτων logistics
  • Προηγούμενη εμπειρία σε data mining, big data analysis & reporting
  • 3 χρόνια προϋπηρεσίας σε αντίστοιχη θέση
  • Γνώση MS Office και ERP συστημάτων
  • Εξοικείωση με τις διαδικασίες της εφοδιαστικής αλυσίδας (σχεδιασμός αποθεμάτων, διαχείριση αποθήκης κ.α.)
  • Αναλυτική σκέψη και ικανότητα decision making και επίλυσης προβλημάτων με ισχυρή προσοχή στη λεπτομέρεια
  • Αυξημένες επικοινωνιακές δεξιότητες τόσο στο γραπτό όσο και στο προφορικό λόγο
  • Άριστη γνώση της Αγγλικής γλώσσας.
Επικοινωνήστε μαζί μας για να δηλώσετε το ενδιαφέρον σας και να υποβάλετε το βιογραφικό σας.